Yeniden Refah Partisi Başkan Yardımcısı Kaya’dan Avukatlık ücret tarifesine değerlendirme

Yeniden Refah Partisi Başkan  Yardımcısı Kaya’dan Avukatlık  ücret tarifesine değerlendirme

Yeni Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylanarak yürürlüğe girerken. Yeniden Refah Partisi Dış İşler Başkan Yardımcısı Bilal Kaya yaptığı açıklamada; "Açıklanan yeni Avukatlık ücret tarifesi için avukatlarımıza hayırlı olsun diyebilir miyiz?" diye sordu.

Başkan Yardımcısı Kaya konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada, "Açıklanan avukatlık ücret tarifesinde bir dava 9.200 TL artı KDV oldu yani 10.865 TL’yi buluyor. Bu yanlış uygulama ile insanlarımıza, avukatlara yazık ediliyor" dedi.

YASAL KORUMA SİGORTASI ŞART

“Yasal koruma sigortasına ihtiyacımız var” diyen Bilal Kaya, Yasal Koruma Sigortası'nın şart olduğunu belirtti.

Anlaşmazlıklar ve yasal davalarda kapsamlı destek olması gerektiğini dikkat çeken Kaya sözlerinin devamında şöyle dedi:

“Ev sahibiyle sorununuz, Boşanma, Trafik vs., komşular arasındaki anlaşmazlıklar kişilik ihlali-yasal bir dava hızla ortaya çıkar ve genellikle pahalıdır. Hukuki koruma sigortası avantajlar sağlamalı? Bu sayede de Avukatların ücret ödemesindeki sorun çözülmüş olur.”

Almanya'daki sigorta sisteminin Türkiye'de de uygulanabileceğini ifade eden Bilal Kaya, “Sistem olarak Almanya'da uygulanan sigorta sisteminin Türkiye'de de uygulanması durumunda çoğu mağduriyetin de önüne geçilmiş olur" dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER