Kırşehir'de yaklaşan Ramazan Bayramı ile birlikte rengarenk görüntüleriyle şeker ve çikolatalar tezgahlardaki yerlerini aldı.

On bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerini yaşarken, Ramazanı uğurlamanın hüznü ve bayramı karşılamanın sevinç ve heyecanı içinde olan Kırşehir halkı, bayram hazırlıklarını yoğunlaştırdı.

Kırşehir’de bayram şekerleri marketlerde ve pazaryerinde tezgahlardaki yerini aldı. Bayrama sayılı günler kala bayramlık şeker ve çikolata raflardaki yerini alarak mağazaların raflarını süslerken, bayram alışverişi yapmak için esnafın yolunu tutan vatandaşlar, şeker ve çikolatada ki fiyatları görünce, alışveriş yapmaktan geri duruyor.

Kırşehir'de, Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala bayram şekerleri ve çikolataları tezgahlarda yerini alarak müşterilerin beğenisine sunuldu. Kilogram fiyatının 150 liradan 350 lira arasında değişen şeker ve çikolatalar kısa bir süreliğine alıcılarını bekliyor.

Rengarenk görüntüleri ile çocukları cezbeden şeker ve çikolatalara vatandaşlar bayram öncesi yoğun ilgi gösteriyor.

Kayseri'de Hobim Arıcılık Projesi'ne 3 milyon 700 bin liralık destek sağlanacak Kayseri'de Hobim Arıcılık Projesi'ne 3 milyon 700 bin liralık destek sağlanacak

Bayram şekeri satışlarında arife günü yoğunluk beklediğini ifade eden şehrimiz esnafları, “Bayramın yaklaşmasıyla bayramın vazgeçilmezi şeker ve çikolatalar tezgahlara indi. Bayram yaklaştıkça vatandaşın tezgahlara ilgisi artıyor. Vatandaşlar ilk olarak öncelikli harcamalarını yapıyor. Şekeri en sona bırakıyor. Bırakmasını haklı buluyoruz. Bayram şekeri ve çikolatası yenilenebilir gıda ürünü olduğu için son zamanlara bırakılıyor. Şimdilik memnunuz daha da artacağını düşünüyoruz. Fiyatlar konusunda vatandaşın alım gücüne riayet etmeye çalışıyoruz. Önce bayramlarda olduğu gibi bu bayram da kar marjından kısarak vatandaşa hitap etmeyi düşünüyoruz. Bayram şekeri 140-150 liradan başlayıp kalitesine göre 200 liraya kadar ulaşıyor. Çikolatalar ise 150 liradan başlayıp 350 liraya kadar ulaşıyor. Vatandaşın şeker çikolatasında tarihe önem vermesi gerekiyor. Vatandaşlar fiyatların uygun olduğu yerlerde üretim tarihine dikkat etsin. Merdiven altı şeker ve çikolata çok satılıyor. Pazar yerlerinden alınan ürünler dönemlik satıldığı için korkmasınlar. Vatandaşlar şeker çikolata markalarında ayrım yapamaz. Fiyat önemli unsur, 100 liraya şeker çikolata olmaz. 150 liradan başlayan ürünler tercih edilebilir. Vatandaşlar gelecek misafirine göre şekerleme ve çikolata almaya çalışıyor. Bayram yaklaştığı için son günlerde artacağını bekliyoruz. Vatandaşlar haklı olarak özellikle son günlere bırakıyorlar” ifadelerini kullandılar. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Salih Güner