Kırşehir'de Ramazan Bayramı’nı sevdikleriyle geçirmek için şehir dışına çıkacak vatandaşlar biletlerini almaya başladı. Kırşehir’deki otobüs firmaları yoğun talep üzerine hem fiyatlarını arttırdılar, hem de ek seferler düzenlemeye başladılar.

Bayrama az bir zaman kala otobüs firmalarında hareketlilik yaşanırken, bilet fiyatlarına gelen ciddi orandaki zamlar dikkat çekti.

Kayseri'de Hobim Arıcılık Projesi'ne 3 milyon 700 bin liralık destek sağlanacak Kayseri'de Hobim Arıcılık Projesi'ne 3 milyon 700 bin liralık destek sağlanacak

Kırşehir'in yerli otobüs firması olan Şanal Kırşehir'in sahibi Yılmaz Şanal, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem” muhabirine bayram öncesi aldıkları önlemlerden bahsederek, bilet fiyatlarını da aktardı. En çok sefer düzenlenen Kırşehir-Ankara arası otobüs bileti 400 liradan, İstanbul bileti ise 900 liradan satılıyor.

"Bilet almak için vatandaşlar elini çabuk tutsun" çağrısında bulunan Yılmaz Şanal, yaptığı açıklamada şu ifade etti: 

“Her bayram olduğu gibi bu bayramda da ciddi yoğunluğumuz var. Bayram tatilinin 9 güne çıkması vatandaşlarda tatil isteği uyandırdı. Memleketine ya da tatile gitmek isteyen vatandaşlarda soluğu otobüs firmalarında alıyor. Biletleri tüketip vatandaşları geri çevirmemek adına ek seferler planladık. İhtiyaç halinde arabalarımız yola çıkmaya hazır. Akaryakıta gelen zamlardan dolayı bilet fiyatlarına yalnızca bayramda değil normal günde de zam yapmamız gerekiyor, ama müşterilerimizin de yanında olmak amacıyla zam yapmamaya çalışıyoruz. Şu anda bilet fiyatlarımız, Ankara 400, İstanbul 900, İzmir 850, Antalya 800, Alanya 900, Kayseri ise 250 lira. Müşterilerimiz detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan yada Lise Caddesi üzerinde bulunan iş yerimize gelerek alabilirler.” (HABER: CEMRE BAYRAM)