Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ilimizde yaptığı açıklamalar ülke gündeminde

Tesk Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in ilimizde yaptığı açıklamalar ülke gündeminde

TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimizi ziyaretinde değindiği BAĞKUR emeklilerinin maaşlarına ilişkin açıklaması ulusal kanallarda yer aldı.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken 15 Ağustos Pazartesi günü Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odları Birliği’ne ziyaret gerçekleştirdi. Kırşehir ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk’ün makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Palandöken, Esnaf ve Sanatkâr emeklilerinin maaşlarının en az asgari ücret düzeyinde olması gerektiğini belirtti. Palandöken’in hükümete çağrısı ulusal kanallarda da yer aldı.

Başkan Öztürk de konuya ilişkin açıklamasında Genel Başkan Bendevi Palandöken’e bu önemli sorunu dile getirdiği için teşekkür ederek bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiğini belirtti.

Öztürk, BAĞ-KUR tescil mağdurlarının sorununun da giderilmesi gerektiğini belirterek, 2000 yılından önce vergi ve oda kaydı olup Bağ-Kur kaydı olmayan esnafa bir defaya mahsus geriye dönük borçlanma hakkı verilmesi talebinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER