Memur-Sen ücretlere  seyyanen zam talep etti

Memur-Sen ücretlere  seyyanen zam talep etti

Memur-Sen Kırşehir ve Sivas şubeleri, ücretlere yapılacak artışın dışında kamu görevlilerine seyyanen zam talebinde bulundu.
Kırşehir Şube Başkanı Mehmet Fatih Yavuz, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklandığını, kamu görevlilerinin 2021 yılı ilk 6 aylık zam oranına eklenecek enflasyon oranın da belirlenmiş olduğunu aktardı.
Türkiye ekonomisinin büyüdüğünü, kendilerinin de bu büyümeden pay istediklerini vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti:
"Ücretlere yapılacak artışın dışında, Türkiye'nin büyümesinde ve gelişmesinde en çok katkıya sahip olan kamu görevlilerine refahtan pay istiyoruz. Kamu görevlilerine, enflasyon kaynaklı yaşanan ekonomik kayıpların telafisi için en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10'u kadar seyyanen zam yapılmasını, en düşük devlet memuru maaşının da yükseltilmesini istiyoruz. Kamuda asli istihdamın kadrolu olmasını ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini istiyoruz."
Toplantıya Memur-Sen Kırşehir Şubesine bağlı sendikaların başkanları da katıldı.
- Sivas
Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen sendika üyeleri adına açıklama yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, hiçbir gerçeği ıskalamadan özellikle enflasyon üzerinden yaşanan gelir kayıplarının tazmini noktasında seslerini tüm illerde yükselttiklerini söyledi.
Sendikanın taleplerini sıralayan Temiz, şunları kaydetti:
"Kamu görevlilerine, enflasyon kaynaklı yaşanan ekonomik kayıpların telafisi için en düşük devlet memuru aylığının yüzde 10'u kadar seyyanen zam yapılmasını, en düşük devlet memuru maaşının da yükseltilmesini istiyoruz. Kamuda asil istihdamın kadrolu olmasını ve sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini istiyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak personelin genel idari hizmetler sınıfına geçirilmesini istiyoruz. Siyasi iradenin vaadi olan 3600 ek göstergenin sınıf ve unvan ayrımı yapılmaksızın yerine getirilmesini istiyoruz. Aile yardımının artırılmasını ve emeklilere de ödenmesini istiyoruz." KIRŞEHİR (AA)
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
halil
halil - 4 hafta Önce

2 yıl önceki toplu görüşmede yıllık 3+3'lük zammı büyük bir başarı ilan edip imzalayan SARI sendika siz değil miydiniz!? Gerçek enflasyon imzaladığınız rakamın tam 8 katı gerçekleşti. Şimdi de seyyanen zam isteyip üyelerinizin gazını almaya kalkıyorsunuz. BİAT ettiğiniz hükümet de istediğiniz seyyanen zammı hemen verdi, bakın(!?)

KAMAN LEEE
KAMAN LEEE - 4 hafta Önce

BEN KESK TEN BAŞKA HAK ARAYAN SENDİKA GÖRMEDİM...

SIRADAKİ HABER