“ESNAFIMIZIN IŞIKLARI SÖNÜYOR”

“ESNAFIMIZIN IŞIKLARI SÖNÜYOR”

KESOB Başkanı Öztürk, elektrik faturalarını değerlendirdi:

“ESNAFIMIZIN IŞIKLARI SÖNÜYOR”

Son günlerde elektriğe gelen zamların en çok esnafı etkilediğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk esnafın faturalarına gerekli düzenlemelerin yapılmasını talep etti.

Öztürk yaptığı açıklamada, “Esnafımız gerçekten zor durumda. Kar yağışı rahmet demektir ama doğalgaz ve elektrik faturaları özellikle bu soğuk havalarda esnafımızın canını acıtmaya başladı. Zaten eskisi gibi iş yoğunluğu olmayan esnafımız faturaların altından kalkamıyor. TESK Genel Başkanımız Bendevi Palandöken’in de önerdiği gibi esnafımız için yazlık ve kışlık faturalandırma yapılmalı. Doğalgaz ve Elektrik faturalarının belli bir kısmı devlet tarafından karşılanmalı ya da zam oranı esnafa özel güncellenmeli. Yoksa esnafımızın vitrinindeki tüm ışıklar sönecek. Kasaplar dolabını çalıştırmaya korkuyor, bakkallar dondurma dolaplarını iade ediyor. 3 bin liralık fatura 6-7 bine yükseldi. Esnaf kirasını mı ödesin, ailesine çocuklarına mı baksın, faturalarını mı ödesin? Biz artık işleri büyütmeyi geçtik günü kurtarma derdine düştük. Devletimizin de bu pandemi döneminde bize destek olması lazım. Zaten büyük marketlerin altında yeterince ezildik. Küçük esnafın nefes alması lazım. Şartlar çok ağırlaştı. Başta Cumhurbaşkanımızdan rica ediyorum. Küçük esnafa destek olun ki eve ekmek götürebilsin.” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan gelen elektrik fiyatlarına tepkinin ardından bir değerlendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "En düşük tarifede günlük 5 kilovat olarak hesaplanan elektrik tüketim tutarını 7 kilovata dolayısıyla aylık tüketimi 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıyoruz." dedi. (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER