Emlak Vergisi'nin 2. taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona eriyor

Emlak Vergisi'nin 2. taksit ödeme süresi 30 Kasım'da sona eriyor


2019 yılına ilişkin Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi'nin 2. taksit ödeme süresinin, bu ay bitiminde sona erecek.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu da, mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan Reklam Vergisi ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulundu.
Kırşehir Belediye Başkan Selahattin Ekicioğlu, Emlak Vergisi’nin 2. taksidini ödemede son günlere yaklaşıldığına dikkat çekerek, mükellefleri uyardı ve şunları söyledi:
"Emlak Vergisi her yıl iki eşit taksitte alınır. Birinci taksit ödeme süresi Mart, Nisan ve Mayıs aylarında; ikinci taksit ödeme süresi ise Kasım ayının son günüdür. 2019 yılına ait 2.dönem emlak vergisi ödeme süresi başlamış ve devam etmektedir. Ödemenin son günü 30 Kasım 2019 Cumartesi günü mesai bitimine kadar devam edecektir. Bu süre zarfında Belediyemiz vezneleri Cumartesi günü de açık olacaktır. Vatandaşlarımız veznelerde ödemelerini yapabileceklerdir. Bunun haricinde Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk bankasındaki şubelerine de yatırabilir. Vatandaşlarımız ayrıca belediyemizin posta çeki hesabından özellikle il dışında olan mükelleflerimiz bu ödemelerini yapabileceklerdir. Belediyemiz internet sitesinden girilmesi sureti ile alınacak bir şifreden sonra belediyemize olan emlak vergisi ve diğer borçların tamamını ödeyebileceklerdir.
Vatandaşlarımızın belirlenen süre zarfında ödememeleri halinde aylık olarak 1.40 oranında gecikme cezası ile ödeme gerekmektedir. Mükelleflerimizin herhangi bir gecikme cezasına muhatap olmamaları için ödemenin son günü olan 30 Kasım 2019 Cumartesi günü mesai bitimine kadar borçlarını ödemeleri halinde herhangi bir gecikme cezasına muhatap olmayacaklardır. Mükelleflerimizin bu tarihe kadar borçlarını belediyemize gelerek yatırmaları kendilerinin menfaatlerine olacaktır.” (HABER MERKEZİ)
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER