BELEDİYE EKMEĞİNE HÜCUM

BELEDİYE EKMEĞİNE HÜCUM

Başkan Selahattin Ekicioğlu gazetemize açıkladı: “1 liradan satılan ekmeğe yılbaşına kadar zam yok”

Kırşehir Belediyesi tarafından üretilen ve 200 gramı 1 liradan satılan halk ekmeğe vatandaşların büyük ilgi göstermesi dikkat çekiyor.
Halen 240 gramı 2 liradan satılan, ancak un ve diğer girdi maliyetlerinin artışını gerekçe göstererek yeni bir zam için başvuruda bulunan fırıncıların bu talebinin uygun görüldüğü ve gramajının 200’e indirilip, fiyatının da 2 lira 25 kuruşa yükseltilip, en kısa sürede onaylanarak satışa başlanacağı öğrenilirken, Kırşehir Belediyesi tarafından üretilen ve 1 liradan satışa sunulan Halk Ekmeği’ne halkın yoğun ilgi gösterdiği ve satılan büfelerde kısa sürede tükendiği gözlemleniyor.
Belediye Halk Ekmeği’nin sabahın çok erken saatlerinde tükendiğini belirten vatandaşlar, “Özel fırınlarda üretilen ekmek 2 liradan satılırken, biz 1 liradan Belediye’nin ürettiği ekmeği alıyoruz. Günde 5 ekmekte 5 lira, ayda 150 lira cebimizde kalıyor. Ancak çoğu zaman ekmek sabahın çok erken saatlerinde tükendiği için alamıyoruz. Belediye Başkanımız Selahattin Ekicioğlu’nun Belediye fırınından daha çok ekmek ürettirmesini istiyoruz” dedi.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise Belediye Fırınının tam kapasite çalışarak günde 12 bin 500 ekmek ürettiğini belirterek, “Biz Belediye olarak halkımızı düşünerek en uygun fiyata üretip satıyoruz. Belediye Fırınımızda üretilen günlük 12 bin 500 adet ekmeğin 4 bin 500’ünü ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Kalan 8 binini de Belediye büfelerinde 1 liradan satışa sunuyoruz. Tabi gönlümüz ister ki daha çok ekmek üretip halkımıza sunalım. Ama fırınımızın kapasitesi de belli” dedi.
Başkan Ekicioğlu, un fiyatlarının arttığını, ancak kendilerinin yıllık aldıkları için 1 Ocak’a kadar ekmeği yine 1 liradan satışa sunacaklarını, daha sonra alacakları unun fiyatına göre belki bir miktar artırabileceklerini sözlerine ekledi. (HABER: BEYHAN BALLI)

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
sema kılıç
sema kılıç - 9 ay Önce

değerli yetkililer 27 evler çakmak market karşısındaki belediye ekmek büfesi belediyenin değişiminden sonra kaldırıldı sebebini sorabilirmisiniz. saygılarımla

SIRADAKİ HABER