Üniversitemizle Kayseri Olgunlaşma  Enstitüsü arasında iş birliği protokolü 

Üniversitemizle Kayseri Olgunlaşma  Enstitüsü arasında iş birliği protokolü 

Kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içinde çalışmalar yürüten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında, “Hayat Boyu Öğrenme Eğitim Faaliyetleri” kapsamında Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü ile akademik işbirliği sağlanması amacıyla bir protokole imza atıldı. 
29 Haziran 2021 tarihinde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük’ün imzalarıyla hayata geçen protokol, Kayseri ve Kırşehir’deki kurs faaliyetlerini kapsıyor.
Bu protokol kapsamında üniversitemiz işbirliğiyle; katılımcılara bilgi, beceri ve yetkinlik kazandırılması, halka açık ve ücretsiz olacak kursların düzenlenmesi planlanıyor. 
Gerçekleştirilecek kurslardaki ders materyalleri ve eğitmen ihtiyacı üniversitemiz öğretim elemanlarınca karşılanacak. Ayrıca yürütülecek ulusal veya Avrupa Birliği projelerinde gerekli görülen alanlarda akademisyen desteği de üniversitemiz tarafından sağlanacak. Süresi 2 (iki) yıl olarak belirlenen protokolün yaşam boyu eğitim çalışmalarına önemli katkılar sunması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER