Sağlık Bilimleri Fakültemizde Uygulamalı Dersler tamamlandı

Sağlık Bilimleri Fakültemizde Uygulamalı Dersler tamamlandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Ebelik Bölümlerinde uygulamalı dersler yüz yüze eğitim yolu ile tamamlandı.
Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye kararları ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının açıklamaları kapsamında, 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar dönemi için Mart 2020 tarihinden itibaren üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesi kararı alınmıştı. Bu karar kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde de uzaktan eğitime geçilerek teorik dersler Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Portalı (AYDEP) üzerinden yürütülmeye başlanmıştı.
Uygulama ağırlıklı eğitimin yürütüldüğü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ve Ebelik Bölümlerinde 2020 – 2021 Bahar Döneminde yüz yüze eğitimler sona erdi. Fakültede uygulamalı dersler sıkı tedbirler çerçevesinde yüz yüze yapılarak öğrencilerin mesleki beceri ve yetkinliklerinin artırılması amaçlandı. Bu kapsamda dersler 8 Mart 2021 - 11 Haziran 2021 tarihleri arasında 10’ar kişilik gruplar halinde yapıldı. Eğitimlerin ilk aşaması fakülte laboratuvarlarında, ikinci aşaması ise hastane ve aile sağlığı merkezlerinde gerçekleşti. Temel bilimler ve yaşam bilimleri derslerinin öne çıktığı ebelik ve hemşirelik bölümlerinde yapılan yüz yüze eğitimler sayesinde istenilen hedeflere ulaşıldığı bilgisi verildi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER