Kırşehir Öğretmen Okulu mezunları 48 yıl sonra buluştu

Kırşehir Öğretmen Okulu mezunları 48 yıl sonra buluştu

Bugünkü Ahi Evran Üniversitesi’nin temelini oluşturan Kırşehir Öğretmen Okulu’nun 1974, 1975 ve 1976 yılı mezunları yaklaşık yarım asır sonra Kırşehir’de buluştular.

Kırşehir’de Öğretmen Okulu’ndan mezun olduktan sonra yurdun çeşitli yörelerine öğretmen olarak atanan ve yıllarca öğretmenlik yaparak binlerce başarılı öğrenci yetiştiren emekli öğretmenler, sosyal medya aracılığı ile 48 yıl sonra Kırşehir’de bir araya gelmeye karar verdiler.

1970’li yıllarda genç birer öğrenci iken bugün yaşları 65’i geçen, saçları dökülmüş, ya da beyazlamış, nine ve dede olmuş öğretmenler, Cuma günü şehrimize geldiler.

Şehrimiz Terme Caddesi’nde bulunan eski Kırşehir Eğitim Fakültesi binasının yıllarca yatılı Kırşehir Öğretmen Okulu olarak hizmet veren bu okul önünde buluşan 1974, 1975 ve 1976 mezunları arkadaşları ile hasret giderdiler.

Kırşehir Öğretmen Okulu’nda 4 yıl eğitim gördükten sonra yaklaşık yarım asır sonra Kırşehir’de Asiye ve Recep Ceylan’ın önderliğinde bir araya gelen emekli öğretmenler, üç gün süreyle birlikte oldular. Bir kısmı Kırşehir Grand Terme Otel’de, bir kısmı da Öğretmenevi’nde konaklayarak özlem giderdiler.

Geçmişi yâd eden Kırşehir Öğretmen Okulu’nun 1974, 1975 ve 1976 mezunları gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptıkları değerlendirmede şunları söylediler:

“1970’li yıllardaki Kırşehir’de gençliğimizin en güzel günleri geçti. O zaman öğrenci idik, burada öğretmen olarak mezun olduk. Türkiye’nin dört bir köşesine dağılarak birlerce insanı eğittik. Kırşehir’in bizde önemli bir yeri vardır. Çok güzel günlerimiz ve anılarımız geçti. Sosyal medyadan bazı arkadaşlarımızın öncülüğünde yıllar sonra Kırşehir’de buluşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşadık. İnşallah bundan sonra zaman zaman bir araya gelmek istiyoruz” dediler. 

Kırşehir Öğretmen Okulu’ndan 1974, 1975 ve 1976 yılı mezunlarından 90 emekli öğretmen eşleriyle birlikte üç gün Kırşehir’in şifalı kaplıca suyuna sahip Grand Hotel Terme’de konaklarken, ilimizin tarihi ve turistik yerlerini gezdikten sonra dün şehrimizden ayrıldılar. (HABER: BEYHAN BALLI)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Ünal 1974 mezunu
Ahmet Ünal 1974 mezunu - 1 ay Önce

Organize edenlere ve gelen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Rahatsizligim nedeniyle katilamadim .Gurur duydum. Sizleri gönülden taktir ediyorum . Selam ve sevgilerimi iletiyorum. Sağlıcakla kaliniz

Mehmet Deniz
Mehmet Deniz - 1 ay Önce

Kırşehir ve Kırşehir İlköğretmen Okulu, yöneticileri, öğretmeleri, hizmetlilileri ve öğrenci arkadaşlarım hepiniz kalbimde ve beynimde müstesna yer edinmiştir. Zevkle katıldım. Tüm mezunlarına selam olsun.

Şadi Ünal
Şadi Ünal - 1 ay Önce

Yıllar sonra buluşma , güzel bir etkinlik

Ahmet ADIYAMAN Kumluca Bartın
Ahmet ADIYAMAN Kumluca Bartın - 1 ay Önce

Dünyadaki en büyük hazine nedir derler işte o hazine öğretmenlerimizdir köy enstitüleri geri gelmelidir

Lütfi soylu
Lütfi soylu - 1 ay Önce

Kırşehir halkının sıcaklığını o gün, nasıl hissettikse bugün yine aynı duyguları yaşadık.Teşekürler

Asiye Ceylan
Asiye Ceylan - 1 ay Önce

Çok teşekkürler buluşmaya katılan arkadaşlarımıza ve de değerli Çiğdem Gazetemize

zübeyir altay
zübeyir altay - 1 ay Önce

Orda olmak istedik sağlık sorunu nedeni ile gelemedik.selam ve sevgiler değerli arkadaşlar

Abdullah Aydın
Abdullah Aydın - 1 ay Önce

Kırşehir bizim zihnimizden hiç çıkmadı,hep özel bir yeri vardı,şehrimizden ilk defa çıkıp yeni bir coğrafya yeni bir kültür,unutulmaması gayet doğal,Asiye ve Recep,Ekiz arkadaşlarıma teşekkürler,Çiğdem gazetesine teşekkürler ve okul arkadaşlarıma binlerce teşekkürler


SIRADAKİ HABER