Kırşehir Milli Eğitim’de  İl Danışma Toplantısı

Kırşehir Milli Eğitim’de  İl Danışma Toplantısı

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen İl Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında yapıldı.  
 9 Eylül Perşembe günü gerçekleştirilen İl Danışma Komisyonu Toplantısı, Vali İbrahim Akın başkanlığında Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapıldı.
 Toplantıya Vali İbrahim Akın'ın yanı sıra Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğrenciler, Okul Aile Birliği Başkanları ile ilgili Kurum temsilcileri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan toplantının açılış konuşmasında "2021-2022 eğitim öğretim yılı danışma komisyonu ikinci toplantısını gerçekleştiriyoruz. Bu toplantının amacı,   eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında millî eğitimin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda çözüm önerileri hazırlamak, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinde bulunmaktır" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü yaptığı sunum da; Ortaöğretime Geçiş, Yükseköğretime Geçiş, Eğitim Yatırımları, Eğitim Ortamları, Okul Binaların Planlanması, Okul Sağlığı, Yapılan Çalışma ve Projeler konularında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Vali İbrahim Akın da yaptığı konuşmada, "Yüksek öğretime Geçiş Sınavın da İlimizin başarısının daha da iyi seviyelere gelmesi için eğitim paydaşlarının daha koordineli çalışması gerekiyor. Derslik ve öğretmen eksiğimiz yok. Eğitim öğretim noktasında aksayan yönlerimiz var ise tespit edip bu alanlara yoğunlaşmalıyız" dedi.
Katılımcılara söz verilip görüş ve önerileri alındıktan sonra toplantı sona erdi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER