KAEÜ'de merkez kütüphane binası inşaatına başlandı

KAEÜ'de merkez kütüphane binası inşaatına başlandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) Merkez Yerleşkesinde yer alan kütüphane binası için 29 Eylül 2020 tarihinde temel kazı çalışmalarına başlandı. 
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun gayretleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 27 Mayıs 2016 tarihinde üniversitemizde düzenlenen fahri doktora tevdi töreninde karşılık bulmuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı desteğiyle üniversitemiz tarafından yapılacak olan Kütüphane Binası için gerekli olan protokoller, 6 Temmuz 2018 tarihinde imzalanarak faaliyete geçildi.
ÜNİVERSİTEMİZİN VE ŞEHRİMİZİN ÖNEMLİ BİR İHTİYACI DAHA TAMAMLANIYOR
11 bin 327 m²’lik bir alan üzerine inşa edilerek öğrenciler, akademik ve idari personel ile ihtiyaç duyan herkesin kullanımına açılacak olan Merkez Kütüphanesi, donanımlı, teknolojik ve her türlü bilgiye ulaşılabilir bir bilgi deposu olacak. 
Temel kazısı yapılan ve kısa sürede tamamlanması planlanan Merkez Kütüphane Binasında ihtiyaç duyulan tüm alanlar detaylıca düşünüldü. Bilimsel çalışmaların ve yayınların yakından takip edilmesini sağlayacak olan Kütüphane Binası ile üniversitenin birçok faaliyeti de hayat bulacak.
REKTÖR KARAKAYA: “ÖZLEMİNİ ÇEKTİĞİMİZ KÜTÜPHANE BİNASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde başlayan temel kazı çalışmaları hakkında açıklama yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizin uzun zamandır özlemini çektiği Merkez Kütüphane için temel kazı çalışmalarına başlamanın kendilerini mutlu ettiğini belirterek kütüphane binasının en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini belirtti. 
Üniversiteler için en değerli ve önemli yerlerin bilgi deposu kütüphaneler olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, üniversitemiz için de Merkez Kütüphanesinin eğitim öğretim faaliyetleri açısından en önemli ihtiyaç olduğunu kaydetti. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için önemli bir ihtiyacın giderilmesi için verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür eden Rektör Karakaya, Merkez Kütüphanemizin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. (HABER MERKEZİ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER