Ahi Evran Üniversitesi ile TÜİK’ten proje işbirliği…

Ahi Evran Üniversitesi ile TÜİK’ten proje işbirliği…

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) üyeleri Elektronik Veri Araştırma Merkezi projesi ve projenin pilot uygulamasının hayata geçirilmesi için Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya TÜİK Başkan Yardımcıları Doç. Dr. İbrahim Demir ve Serdar Öz, Bilgi Dağıtım ve İletişim Daire Başkanı Serhat Atakul, Veri Toplama Daire Başkanı Ahmet Sarı ve Yönetim Projeleri Yönetimi Grup Başkanı Ömer Türkmenoğlu katıldı.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından sunulan mikro verilerin çalışabildiği ve 13 ilde mevcut olan Veri Araştırma Merkezlerinin dijitalleştirilmesi süreci kapsamında geliştirilen Elektronik Veri Araştırma Merkezi projesinin görüşüldüğü toplantıda projenin pilot uygulamasının hayata geçirilmesi için gerekli çalışmalara başlanması kararı alındı.

Toplantı sonunda konu ile ilgi değerlendirme yapan Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, TÜİK’le yapacakları işbirliği sayesinde bilimsel amaçla yapılacak araştırmalarda yeni bir aşamaya geçeceklerini ifade ederek pilot uygulamanın şimdiden Kırşehir’e ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ne hayırlı olmasını diledi.  (HABER MERKEZİ)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER