Dünya CEV Turnuvası’nda mücadele eden Filenin Efeleri finalde Katar’ı 3-2 yenerek şampiyon oldu ve Milletler Ligi’nde oynamaya hak kazandı.
    Finalde çok rahat kazanacağımızı düşünürken bir an endişelendik. Ama karar setinde mutlu sona ulaştık. Bizim Efeler sanırım Katar’ı üzmemek için 2 set bağışta bulundular. Dost Katar’a! Bir alkış da Filenin Efelerine.
TASARRUF
    Bir suredir büyüklerimiz tarafından vatandaşa tasarruf yapmaları öneriliyor. 
    Tamam, eyvallah ülkemiz düzelecekse tasarruf yapalım da sadece vatandaş mı yapmalı tasarrufu? 
    Bu öneride bulunanlar önce örnek olup tasarruf yapacaklar ki vatandaştan bunu istemeye hakları olacaklar. Bir taraftan “tasarruf” diyoruz, yakın zamanda araç kiralamaya 500 milyon TL harcıyoruz. Sarayın 1 dakikalık gideri 15 bin TL dillendiriliyor. 
    Evet, doğruysa bir dakikalık gider bu. Sayısız araçlar, uçaklar, büyük bir koruma ordusu. Eleştirirsen “itibardan tasarruf olmaz” diyorlar. 
    Peki vatandaşın itibari ne olacak? 
    Bir de Arap ülke liderlerine TOGG hediye ettik. 
    Hani tasarruf istiyordunuz?
KOMEDİ GİBİ
    Muhalefet meclisi olağan üstü toplantıya çağırdı. Yeterli çoğunluk sağlandı ve toplandılar. Salonda olmayan iktidar partisi milletvekilleri hemen oturuma katılı verdiler. Nedeni belli, anlatmaya gerek yok. Meclisin toplanmasıyla, kapanması bir oldu. Çok yoruldular ya! İki buçuk ay tatil yapacaklar! 
    Bir de Bahçeli bilinmezi var. Emekliye zam yapılmasını istiyordu. Olağanüstü toplantıda muhalefetin verdiği emekliye zam önerisine ret oyu verdi! 
    Arkadaş zammı isteyen sen değil miydin?  Ne oldu da ret oyunu verdin?
    Bu ne perhiz, bu ne lahana tursusu. Düşüncende samimi isen zam önergesini sen vereydin ey Sayın Bahçeli. 
    Bir daha soyluyorum. Vatandaşla alay etmeyin. Bunun vebalini gün gelir çok fena ödersiniz. Gerçi bu bilinçte bir toplum muyuz? Onu da bilemiyorum.
DÜNYA BİZİ KISKANIYOR!
    Büyüklerimizin söylediğine göre dünya bizi kıskanıyormuş!
    Bu gerçekten doğruymuş! Kanada’ya gelince şöyle bir fiyat kıyaslaması yapayım dedim. Aman Yarabbi! Arada uçurumlar var.
    Gerçekten bizi kıskanmakta haklılar. Birkaç kıyaslama yapacağım. Aradaki uçurumu siz de görün. Türkiye fiyatları ben bu ülkeye gelmeden önceki fiyatlardı, şimdi bilmiyorum. 
    Şunu da belirtelim Kanada’da kazananlarla Türkiye’de kazananların ücretlerini kıyasladığınızda olayın aslının hiç de öyle olmadığı bir gerçek. 
    Bizim asgari ücretli aldığı maaşla kaç yumurta alabilir? Kanada’daki kaç yumurta alabilir? Kıyaslamaya bu açıdan bakılmalı.
        Örneğin Kanada’dan asgari ücretle çalışan bir işçinin aylık maaşı en az3 bin dolar. Yani Türk lirası karşılığı ile 63 bin TL. Başka bir deyimle Türkiye’deki asgari ücretinin neredeyse 6 katı. 
    Peki, gıda fiyatları karşılığı ne?
    Kanada’da etin kilosu 10 dolar yani 210 TL. Türkiye’de Kanada doları karşılığı 20 dolar. Yani 420 TL. Yüzde 100’lük bir fiyat farkı var. Diğer sebze ve meyve fiyatlarını hiç kıyaslamaya gerek yok. Liste uzar gider. Ben şu anda Kanada’da olduğum için buranın fiyatları ile kıyasladım. Diğer ülkelerde de böyle olduğunu düşünüyorum. Bizi kıskanmasınlar da ne yapsınlar. Üzülüyorum adamların haline.
İKİ VEFAT
    Basın emekçisi Enderhan Öz’ün öğretmen esi Selda Öz’ün vefatını üzüntüyle öğrendim. Enderhan’a başsağlığı, rahmetli esine Allah’tan rahmet diliyorum. Başın sağ olsun Enderhan kardeşim. Sevgili eşin nur içinde yatsın.
***
    Eski kalecilerimizden, kendi evladımız olan Uçar Vurgun’u da kaybettik. Hepimizin başı soğulsun. Nur içinde yatsın.