Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle çalışmayan emeklilere verilen 5 Bin TL'lik ikramiyeden yararlanamayan çalışan emekliler büyük hayal kırıklığı yaşarken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Problemi inceleteceğim” şeklinde açıklama yapması Kırşehir'deki emeklileri ve özellikle ÇKS'ye (Çiftçi Kayıt Sistemi) kayıtlı çiftçileri umutlandırdı.

Kırşehir'de döviz bürosunda hareketlilik Kırşehir'de döviz bürosunda hareketlilik

Karadeniz gezisi sırasında 5 bin TL’lik ikramiye alamayan çay üreticileri de konuyla ilgili bir düzenleme yapılmasına ilişkin beklentilerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise ilgili bakanlar ile problemin çözümü için konuşacağını, bu durumu incelemelerini isteyeceğini ifade etmişti.

Yapılan bu söylemin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bakanlarına konuyu inceleteceği öğrenen Kırşehir'deki emekli çiftçiler, "Biz zaten ekonomik olarak darboğaz içerisinde bulunuyoruz. Artan mazot ve gübre fiyatları nedeniyle tarlamızı ekip ekmemekte kararsız kalmışken bir de ÇKS'ye kayıtlı olduğumuz gerekçesiyle 5 bin TL'lik ikramiyeden yararlanamamış olmak bizi büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. İnşallah bu hatadan dönülür ve biz çiftçiler gibi 5 bin TL ikramiye alamayan tüm emeklilerde bu haktan yararlanır. İnşallah Cumhurbaşkanımız bu hatadan dönülmesini sağlayarak bütün emeklilerin yüzünü güldürür" ifadelerini kullandı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)