Şaban Çelik AK Parti’den aday adaylığını açıkladı:

BAŞKAN ÜNSAL: “TAM BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI” BAŞKAN ÜNSAL: “TAM BİR DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAŞANDI”

 “Şehrime yılmadan hizmet ettim, etmeye devam edeceğim”

31 Mart mahalli idareler seçimleri öncesi Kırşehir'de aday adayları resmi başvurularını yapmaya devam ediyor.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Şaban Çelik, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Cuma günü AK Parti İl Başkanlığı Binası'nda kalabalık bir grupla resmi başvurusunu yapan Çelik, İl Başkanı Seher Ünsal'a başvuru dilekçesini sundu.

Yaptığı resmi başvurunun ardından Cumartesi günü Kırşehir'in yazılı ve görsel basın mensuplarıyla bir araya gelen Şaban Çelik, AK Parti'den Kırşehir Belediye Başkanlığı'na aday adaylığını duyurdu.

Başkan Çelik burada yaptığı açıklamada; şunları ifade etti:

"Ahiliğin mihenk taşı şehrimizde, yıllardır bu kaideyi benimseyerek ticari faaliyetlerimi yürütüyorum.Partimizin kuruluşundan bugüne kadar her kademesinde yer aldım, liyakati vazife edinerek partimizi en iyi şekilde temsil ettim. Bıkmadan usanmadan memleketimizi geliştirmek adına yıllardır türlü vazifelerde görevler aldım. Şehrime “azimle yılmadan” hizmet ettim, etmeye devam edeceğim. Bugün Yeni Türkiye Yüzyılında bütün bilgi birikimlerimi tecrübelerimi sizlerin desteği ile memleketimize Anadolu'nun en gözde şehirlerinden Şirin Kırşehir'imize aktarmak için bu kutlu vazifeye talibim. Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde, sizlerden aldığımız desteklerle dün olduğu gibi bugünde bıkmadan usanmadan ilk gün ki azim ve aşkla çalışacağız. Şehrimizin sorunlarını biliyor, çözümleri için var gücümüzle mücadele edeceğimize sizler huzurunda söz veriyoruz. Biz varız biz hazırız. Çıktığımız bu yolda desteğini ve duasını esirgemeyen bütün hemşehrilerime teşekkür ediyor, desteğiniz ve katılımınızdan dolayı saygılar sunuyorum."

Şaban Çelik, daha önce İl Genel Meclis Başkanlığı ve AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunmuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)