Hafta sonu oynadığımız Buca maçında 1-1'lik beraberlikle ayrıldık. 1-0 geriye düştüğümüz maçta 1-1'i yakalamak önemli idi hem de güçlü buca karşısında. Ancak oynanan oyuna bakınca Buca'da beraberliğe razı gibiydi.

Oyunun genelinde topla oynayan onlardı. Ama, orta sahada al gülüm ve gülüm şeklinde gol pozisyonları yok doğru dürüst. Buca'nın top kaybı ile de biz zaman zaman topla buluşabilirdik. Topla oynama istatistiği tutulsa, abartmıyorum sonuç yüzde 75-80 buna, yüzde 20-25 Kırşehirspor şeklinde olurdu dediğim gibi bu kadar.

Çok topla oynayan bu canın doğru dürüst gol pozisyonu yok.

Yediğimiz gol çok büyük bir talihsizlikti. Burada kalecinin de altı pastaki topa müdahale etmemesi garipti. Ve çok kötü bir gol yedi.

Golden sonra çok ender gelişen bir atağımızda golü bulduk ve 1-1 yakaladık.

Şu da var bu gol sonrası bizim kaçırdığımız çok net iki gol pozisyonu var ki, saç baş yoldurur.

Bu kadar topla az buluşmamıza rağmen galibiyeti biz kaçırdık diyebilirim.

***

                İlk kez izlediğim futbolcularımızdan helal olsun bu çocuk iyi diyeceğimiz bir kişi göremedim. Santrafor Abdulkadir Kuzey ve defanstaki Mehmet Ersavaş bu iki futbolcu ne iş yaparlar?

Kısacası hangi birini yazalım?

Bu ekiple işimiz zor ara transferlerde bu açık kapatılabilir mi, bilemiyorum. Çünkü ara transfer risklidir. Alınacak futbolcuya çok dikkat etmek gerekir.

***

                Gençlikspor'a gelince bizi üzmeye devam ediyorlar. Ama bu kez çok ağır darbe yediler. 8-0’lık yenilginin açıklaması olmaz. Bir an önce toparlanmalarını diliyoruz.

***

                Hentbolcu kızlarımız deplasmanda aldığı galibiyetle bizi mutlu etmeye devam ediyorlar. Hep tekrarlıyorum İyi ki varsınız kızlar.

***

                30 Aralık'ta oynanacak süper kupa maçının Suudi Arabistan'da oynanmasında Türkiye Futbol Federasyon hala ısrarcı sanırım. Ancak her bir kulüpte yaptığı açıklama ile bu maçın Arabistan'da oynanmasına karşı çıktılar.

Helal olsun. Her iki takımı da kutluyorum.

Ne alaka yani, bu maçın orada oynatılmasında Federasyon ısrarcı olursa ben olsam bu maça çıkmam!

TFF'nin çok garip bir açıklaması var!

Neden orada oynanacağı ile ilgili çok komik!

Dörtlü turnuva şeklinde oynanacakmış onun için Arabistan'a karar verilmiş!

Arkadaş bu Süper Kupa iki takımı ilgilendiriyor, Diğer iki takım bilmiyoruz da turnuva sonucu onlardan birisi şampiyon olursa kupa ona mı verilecek ne alaka…

Komik duruma düşmeyiniz yanlıştan dönmekte bir erdemdir. Dönün bu işten.