Öztürk, “Esnaflarımızın sorunlarının takipçisiyiz”

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Antalya'da Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'nin (TESKOMB) Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı'na katılarak esnafların kredi sorununu Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a iletti. Bakan Muş, esnaf kredilerinden oluşan plasman sorununa çözüm olacak ödemeyi önümüzdeki hafta yapacaklarını bildirdi.

Yaklaşık bir ay önce açıklanan destek paketiyle esnaflara 500 Bin TL düşük faizli kredi sözü verildiğini ancak Kredi ve Kefalet Kooperatifine yapılan yoğun müracaatlar dolayısıyla plasman sorunu oluştuğunu belirten Başkan Öztürk, esnafların kredi dosyaları bekletildiğini söyledi.

Hububat ve bakliyatta Cumhuriyet'in 100. yılında rekor hedef Hububat ve bakliyatta Cumhuriyet'in 100. yılında rekor hedef

Başkan Öztürk, “Bu sorunların çözümü amacıyla, TESKOMB tarafından düzenlenen Eğitim Semineri ve İstişare Toplantısı'na katılım sağlayarak Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken, Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan ile esnaflarımızın kredi sorunları hakkında istişarelerde bulunduk. Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş, 15 Milyar TL’lik ödemenin önümüzdeki haftadan itibaren gönderilerek plasman sıkıntısının çözüleceğini belirterek, kredi bekleyen esnaflarımıza nefes aldıracak müjdeyi vermiştir. Esnaflarımızın sorunlarıyla bire bir ilgilenerek kredi sorunlarının çözümü üzerine talimat veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ticaret Bakanımız Sayın Mehmet Muş’a, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül’e, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi Palandöken’e ve Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan’a teşekkür eder, esnaflarımızın sorunlarının takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim.” ifadelerini kullandı.(HABER MERKEZİ)