31 Mart Pazar günü mahalli idareler seçimleri yapıldı ve Belediye Başkanlığını CHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yeniden kazandı.

Seçim öncesinde yazdığım yazılarda, Kırşehir’de seçimin mevcut Belediye Başkanı ve CHP adayı Selahattin Ekicioğlu ile AK Parti Belediye Başkan adayı Dr. Osman Arslan arasında geçeceğini yazmıştım. Nihayetinde dediğim gibi oldu.

Gerek CHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu gerekse Ak Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan çok uzun yıllar tanıdığım, çok sevdiğim, saygı duyduğum ve sürekli görüştüğüm insanlardır. Her ikisiyle de aramızda sadece bir telefon var.

Her ikisinin de alınlarında kara leke olmadığını çok iyi biliyorum. Yine yıllardır Kırşehir’e hizmet ederek ellerini taşın altına koyan hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Kırşehir aşığı ve sevdalısı hemşerilerimiz olduklarını biliyorum. Böylesine kaliteli iki hemşerimizin belediye başkanlığına aday olmalarının Kırşehir için ayrı bir şans olduklarını sürekli söylemişimdir.

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu hakkında saman alevi gibi bazı söylentiler çıksa da adı şaibelerle anılmamıştır. Belediye Başkanı olduktan sonra bir takım havalara ve egolara girmemiş, kaprisinden, kibrinden çatlamamıştır. Hiçbir zaman vatandaşla arasına sınır koymamış ve halk adamı olarak hizmete devam etmiştir.

Selahattin Ekicioğlu tüm bu olumlu kişiliğini hizmete de yansıtmış ve her türlü zorluğa rağmen Kırşehir’e kalıcı hizmetler yaparak en uzak mahallelere ve sokaklara girerek hizmet götürmüştür.

Seçim çalışmaları süresince başta AK Parti, MHP ve İYİ Parti olmak üzere diğer partilerin seçim ofislerini de ziyaret ederek siyaset ahlakı adına güzel işler yapmıştır.

Tüm bu olumlu koşullarda kendisinin 31 Mart Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerinde ikinci kez Belediye Başkanlığını kazandırmıştır.

Burada ikinci kez Belediye Başkanı seçilen Selahattin Ekicioğlu’na seslenmek istiyorum. Sayın Başkan birinci dönem Belediye Başkanlığı görevinizde ekibinizi iyi kuramadınız, liyakatsiz personelleri işe aldınız. İşe aldığınız birçok personelin havalarından, egolarından yanlarına yaklaşılmadığı söyleniyor. İkinci dönemin daha dikkatli ve seçici davranarak ekibini iyi kurmasının kendisinin ve Kırşehir’in yararına olacağına inanıyorum.

Tabi seçim çalışmalarında proje tanıtım toplantısına katıldığım ve notlarımı aldığım projelerin de takipçisi olacağımın bilinmesini istiyorum.

İkinci dönem Kırşehir Belediye Başkanlığını kazanan Selahattin Ekicioğlu’nu tebrik ediyor, başarılar diliyor,Kırşehir’e hizmet ettiği taktirde, doğru ve güzel işlerinde  yanında olacağımı, aksi durumda en sert şekilde eleştirerek karşısında olacağımdan şüphesinin olmamasını bilmesini istiyorum.

Biraz da AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr.Osman Arslan’a değinmek istiyorum.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Osman Arslan Kırşehir’e çok büyük hizmetler eden, mütevazılığını, gülen yüzünü hemşerilerinden esirgemeyen, derdi olan herkesin derdine çözüm bulmaya çalışan bir hemşerimizdir.

Seçim çalışmalarının ilk gününden son gününe kadar çok olumlu süreç yönetti, ilk olarak Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile bir araya gelerek görüştü, Kırşehir için birlik ve beraberliğin önemini belirtti, başarılar diledi. Hiçbir parti ayrımı yapmadan partilerin seçim ofislerini ziyaret etti.

Benim çok uzun yıllar tanıdığım çok sevdiğim bir ağabeyim olan Dr. Osman Arslan seçimi kaybetse de aldığı oyların çoğunluğunun şahsına ait oylar olduğunu söyleyebilirim. Bunu söylerken hem teşkilatındaki insanları, hem etrafındaki insanları çok iyi bildiğim, kendisini de yakından tanıdığım için söylüyorum.Yanında akıl dane isimler olmaması kendisine dezavantaj durum sağladı.

Seçim çalışmaları süresince başta teşkilatları olmak üzere en yakınındaki insanların kendisine yanlış bilgi vererek yanılttıklarına da şahit oldum.

Hiç kimse gerçeği görmek istemedi, doğruyu söylemedi. Birileri çıktı “Başkanım durumumuz çok iyi, hiç merak etmeyin Allah’ın izniyle 10-15 bin farkla bu seçimi kazanacağız” dediler. Başka birileri daha da abartarak otuz bin oy farkıyla kazanacaklarını söylediler.

Dr. Osman Arslan gibi değerli bir hemşerimiz Kırşehir’e daha iyi hizmet edebilmek için üç defa AKParti’den milletvekili aday adayı olmuş, temayül yoklamalarının hepsinde birinci çıkmış, ancak AK Parti içerisinde bulunan bazı sacayaklarının oyunları ve genel merkezdeki ahbap-çavuş ilişkileriyle aday listesine girmesi engellenerek büyük bir haksızlığa uğramıştır.

İşin garibi Dr. Osman Arslan’a bu haksızlığı yapanlar şu an Kırşehir’de yoklar.

O nedenle; AK Parti teşkilatının Dr. Osman Arslan’a özür ve akde-vefa borcu olduğunu düşünüyorum.

Bakalım bu seçim sonuçlarından sonra AK Parti Kırşehir teşkilatlarıyla ilgili nasıl bir karar alacak bende merak ediyorum.

Yazımı seçimlerden bir gün önce yaşadığım bir olayla bitirmek istiyorum. Okuduktan sonra Kırşehir’de siyaset kimlere kalmış görün ve ister gülün, ister ağlayın karar sizin.

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem’in” 48. kuruluş yıldönümü nedeniyle Kırşehir’deki siyasetçilerden, sivil toplum kuruluşlarından, resmi ve özel kurumlardan ve vatandaşlardan gazetemize tebrik ziyaretleri yapılıyor. Bizler de bu ziyaretlerin bir kısmını gazetemizde haber yapıyor, sosyal medyada paylaşıyoruz.

Geçtiğimiz Cumartesi günü AK Parti Belediye Başlan Adayı Dr. Osman Arslan, Milletvekili Necmettin Erkan ile partili diğer arkadaşları gazetemizi ziyaret ederek tebrik ettiler. Bende bunu sosyal medyamda paylaştım. Meğer ne ağır bir suç işlemişim. İsmini vermek istemediğim muhterem zatın birisi bana mesaj attı bu paylaşımla taraflı olduğumu, insanları yönlendirmeye çalıştığımı ve yalakalık yaptığımı söyledi.

Tabi bende sessiz kalmayıp, gerekli cevabı vererek yalakalığın kendisinden artıp bana gelemeyeceğini, haddini bilmesini söyledim ve devam ederek gazeteci ve köşe yazarı olduğum için gazetemizin 48. Kuruluş yılı nedeniyle gazetemize gelen misafirlerimizin hepsini haber yaptığımızı ve sosyal medyada paylaştığımızı, bir gazeteci ve köşe yazarı olarak vatan haini, millet düşmanı olmadığı, bana hakaret etmediği, saygısızlık etmediği takdirde hiç kimsenin partisinin, görevinin, konumunun beni ilgilendirmediğini ve herkesle fotoğraf çekinerek sosyal medyada paylaşabileceğimi, bunun insanları yönlendirmekle, taraflı olmakla, yalakalık yapmakla ilgisinin olmadığını, önceki günlerde Sayın Valimiz Hüdayar Mete Buhara ile fotoğraf çekinip haber yaparak sosyal medyada paylaştığımı, yine Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Milletvekili Dr. Metin İlhan, İYİ Parti eski İl Başkanı Müfit Göçen gibi siyasetçilerle veya gittiğim değişik toplantı ve ziyaretlerde fotoğraf çekinerek sosyal medyada paylaştığımı ve parti olarak buyurun gazetemize gelin sizleri de haber yapalım ve soysal medyada paylaşayım, misafirin her zaman başımızın üzerinde yeri var diyerek cevap verdim.

İşin garip ve tuhaf tarafı ise gazetemizi ziyarete gelen AK Parti’ye mensup misafirlerimizi sosyal medyada paylaştığıma tepki gösterip beni taraflı olmakla ve yalakalıkla suçlayan muhterem zat, Kırşehir’de başka bir parti de üye ve görevi var, aynı zamanda partisinin adayı var ama buna rağmen çocuğu Kırşehir Belediyesi’nde çalıştığı için başka parti kazanırsa çocuğumu işten çıkarırlar düşüncesiyle hareket ederek CHP’nin kazanması için çalıyordu.

Şimdi bu durum karşısında kim yalaka kararı da siz verin!