Kırşehir'de düzenlenen Neşet Ertaş Ulusal Dağ Bisikleti Kupası Yarışı'na katılan Zeki Kaygısız (25), Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na hazırlandığını söyledi.

Solunum yolu enfeksiyonu ile karıştırılan Eris varyantı uyarısı Solunum yolu enfeksiyonu ile karıştırılan Eris varyantı uyarısı

Kırşehir'de yaklaşık 200 sporcu, Aşıkpaşa Tabiat Parkı'nda Neşet Ertaş Ulusal Dağ Bisikleti Kupası Yarışı için ter döktü. Kırşehir'de Türkiye Milli Takımı adına yarışan Zeki Kaygısız, buranın kendisine antrenman olduğunu, önümüzdeki yarışların daha önemli olduğunu söyledi.

Türkiye Milli Takımı adına yarışlara katıldığını söyleyen Zeki Kaygısız (25) ise “Önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu var. Ona hazırlanıyoruz. Bu yarış da bizim için antrenman gibi oldu. Kırşehir ve parkuru çok güzel. Parkur üzerinde gerçekten çok emek verilmiş. Yaklaşık 4 kilometrelik bir parkurda 7 tur atacağız. 8 yıldır bu spor dalında yarışıyorum. Ailem ilk başlarda karşı çıkıyordu. ‘Oğlum okuluna, derslerine yoğunlaş’ diyordu. Üniversite hayatına başladıktan sonra milli takımda da devam ettiğim ve bu spordan gelir elde ettiğim için onlar da iyi yönden karşıladılar. Önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu var. Bütün konsantrasyonumu o yarışa hazırladım" ifadelerine yer verdi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)