İleri Yaşam Desteği  Eğitimi Sertifika Töreni İleri Yaşam Desteği Eğitimi Sertifika Töreni

Neşet Ertaş Ulusal Dağ Bisikleti Kupası Yarışı, yaklaşık 200 sporcunun katılımıyla Kırşehir’de gerçekleşti.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, "Bisiklet bizim gönül sevdamız. Sağlık, çevre, yaşam, spor için ve en önemlisi tabiattaki doğal dengelerin kurulması için egzoz gazının olmadığı, sigortasının olmadığı, teknolojinin önünde bir spor branşı olarak bisikleti tabana yayacağız. 7’den 70’e herkesin bu sporu yapması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.
Tour off Anatolia Dünya Dağ Bisikleti Şampiyonası’nın 3'üncü etabı için Kırşehir’e gelen sporcular, Neşet Ertaş Dağ Bisikleti Yarışı için 4 kilometre pedal çevirdi. Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda gerçekleşen programa Kırşehir Valisi Hüdayar Mete Buhara, Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Sadık Gülecen,Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön,Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldı.
Kırşehir’in artık dağ bisikleti yarışlarınca tescilli bir şehir olduğunu söyleyen Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, “Kırşehir’de çok güzel bir organizasyon gerçekleşiyor. Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kırşehir Valiliği iş birliği içerisinde kalbimizde hala sevgisini hissettiğimiz, sözlerin ve türkülerin üstadı Neşet Ertaş Olimpik Dağ Bisikleti Yarışı, Kırşehir’de gerçekleşiyor. Kırşehir halkı bizleri adeta bağrına bastı. Bu yarışa, ulusal ve uluslararası yarışmacılarımız katıldı. 4 etapta yarışmalar gerçekleşti ve muhteşem parkurlarda yarışmacılarımız mücadele etti. Türkiye’de dağ bisikleti parkuru Kırşehir’de gerçekleşti. Bu da ülkemiz açısından dağ bisikleti sporunda çok önemli gelişmelere ve atılımlara sebep oldu. Kırşehir'in uluslararası arenada bu parkurda önemli yarışları gerçekleştireceğine inanıyoruz. Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız. Bisiklet bizim gönül sevdamız. Sağlık, çevre, yaşam, spor için ve en önemlisi tabiattaki doğal dengelerin kurulması için egzoz gazının olmadığı, sigortasının olmadığı, teknolojinin önünde bir spor branşı olarak bisikleti tabana yayacağız. 7’den 70’e herkesin bu sporu yapması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)