Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında ilimiz genelinde gıda ve temel tüketim ürünlerine yönelik zincir marketlerde etiket, etiket kasa uyuşmazlığı, satıştan kaçınma, son kullanma tarihi, gramaj eksikliği gibi konularda kontrol ve denetimlerine devam ediyor.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 100’e yakın işyeri denetiminde ilgili kontroller yapılarak Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamına uygun olmayan 10 işyeri hakkında da yasal işlem başlatıldı.

Zeliha Dağ hayatını kaybetti Zeliha Dağ hayatını kaybetti

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Vatandaşlarımızın huzur ve refahı için ilgili işyerleri denetleniyor. İnsan odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Kırşehir halkımızın sağlıklı, uygun etiket, hijyen, son kullanma tarihi ve gramaj kurallarına uygun, ürünlerin tüketebilmesi amacıyla ekiplerimiz denetimlerini sürdürüyor. Yaptığımız denetimlerde 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu kapsamında faaliyet gösteren işyerlerine de teşekkür ediyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)