Kırşehir, Yozgat, Aksaray, Niğde ve Karaman İllerinde kurulu derneklerden Devlet korumasında bakım altında kalan çocuklar ile bakım sonrası gençlerin desteklenmesi için faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları bir araya gelerek Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Federasyonu (YUDEF) in kurulum işlemleri tamamlandı.

YUDEF Genel Sekterliğine getirilen Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kırşehir YURT-AY-DER Başkanı Bayram Koç, Federasyonunun ve yapacağı çalışmalarını gazetemize değerlendirdi.

Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi Kırşehirli dağcılar Bayraktepe'deki yıpranan Türk bayrağını değiştirdi

YUDEF’in hedef kitlelerde yer alan özellikle çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimleri ile tespit edilen sorunların çözümü noktasında Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığınca üretilecek politikalara daha etkin katkı sunacağını belirten Başkan Bayram Koç, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

         “Uzun yıllardır kurulması konuşulan fakat bir türlü somut bir adım atılamayarak ertelenen Yurt Dernekleri Federasyonu oluşumu, ortak paydada buluşan Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Yozgat Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Aksaray 68 Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği, Niğde Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Derneği ile Karaman Çocuk Evleri Sosyal Gelişim Derneği'nin birleşme kararları ile 5 İlin Dernek Başkanlarının katılımı ile gerekli imzalar atılmıştır.

         “Federasyon Merkezi Niğde olarak belirlenmiş olup 08/01/2023 tarihinde Niğde Valiliği İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğüne Niğde Yurt Ay Der Başkanı Yunus Ak tarafından Resmi müracaat yapılmıştır. Federasyon Yönetimi Genel Başkan Yunus Ak, Genel Başkan Yardımcıları: Genel Sekreter Bayram Koç,  Mali İşler Başkanı Fahri İnce,  Dernekler İletişim ve Teşkilatlanma Başkanı Hakan Çeliksoy ve Eğitim ve Sosyal İşler Başkanı Ali İmran AKSU olarak belirlenmiştir.

         “Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Federasyonu (YUDEF) kurulması ile Türkiye genelinde faaliyet gösteren yurt derneklerinin Federasyon çatısı altında toplanarak güç birliği yapmaları ve hitap ettikleri hedef kitlelerde yer alan özellikle çocuk ve gençlerin kişisel ve sosyal gelişimleri ile tespit edilen sorunların çözümü noktasında Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığınca üretilecek politikalara daha etkin katkı sunmak amaçlanmıştır.

         Bizim Aile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kırşehir YURT-AY-DER Başkanı Bayram Koç dezavantajlı gruplar içerisinden gelerek toplum içerisinde yer edinmiş bireylerin sosyal sorumluluk hareketleri içerisinde yer almalarının önemine değinerek geleceğimizin teminatı çocuklar ve gençler için Yurt Dernekleri olarak tüm gayret ve çabalarımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Son bir yılda ilimiz Kırşehir’de 2, Yozgat ilimizde 1 Karaman ilimizde 1 olmak üzere toplam 4 projeye imza atılarak 2 proje çok verimli şekilde yürütülerek sonlandırıldı. 2 proje ise Yozgat ve Karaman İllerinde devam ettiriliyor.  Yetiştirme Yurdundan Ayrılanlar Federasyonu (YUDEF) Ülkemize Milletimize Hayırlı olmasını dileriz.”  (HABER: İKNUR ÖNCÜ)