Ahi Külliyesi Zanaatkârlar Çarşısı’nda bulunan X Ofis’de, Cumhuriyetimizin 100. Yıl coşkusu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak gerçekleştirdikleri kolaj atölyesinin tüm gelirini ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacaklarını belirten X Design Factory sözünü tuttu ve sanat malzemelerini öğrencilerle buluşturdu.

23 Nisan Salı günü saat 16.30’da gerçekleştirilen atölyenin tüm geliriyle ihtiyacı olan bir okulun resim dersliklerine malzeme desteği sağlayacaklarıbelirtilen X Design Factory,sanat malzemelerini Kırşehir Merkeze bağlı Karahıdır Köyü İlkokulu’na teslim etti.

X Design Factory ekibi, resim kâğıdı, boya setleri, zeka oyunları, fon kağıtları vb malzemeleri öğrencilere hediye ederken, onlarla muhabbet edip, oyunlar oynadılar.

X Design Factory Kurucusu Özgür Can Akdağ gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Kırşehir’de hizmete başladığımız günden bu yana birbirinden farklı, eğitici ve öğretici atölyeler ile Kırşehir halkına kaliteli etkinlikler sunmaya çalışıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak gerçekleştirdiğimiz bu atölyemiz Kırşehir’deki ilk sosyal sorumluluk projemiz olması sebebiyle bizler için çok özeldi. Elde ettiğimiz tüm gelir ile Karahıdır İlkokulu’ndaki resim dersliğine malzeme desteğinde bulunduk. Çocukların mutluluğu görülmeye değerdi, onlarla birlikte olmak bizleri deçok heyecanlandırdı. Bu tür sosyal sorumluluk projelerimiz artarak devam edecek. Bu unutulmaz deneyimi yaşamamıza yardımcı olan atölye yürütücümüz Aysu Bekar’a, okul ile bağlantımızı sağlayan Psikolojik Danışman Aslıhan Nergiz’e, malzeme tedarik konusunda bizlere yardımcı olan Duman Kırtasiye’ye, misafirperverliği için Karahıdırİlkokulu Müdürü Musa Eroğlu’na,öğrencilere dokunabilmemizi sağlayan tüm atölye katılımcılarımıza ve her zaman yanımızda olan “Kırşehir Çiğdem”e çok teşekkür ederiz.”(HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

KAEÜ, bölgesindeki ikili ilişkileri güçlendiriyor KAEÜ, bölgesindeki ikili ilişkileri güçlendiriyor