Kırşehir Belediyesi'ne ait halk ekmek büfesinde çıkan kavgada 1 kişi yaralanırken, halk ekmek büfesi de kullanılamaz hale geldi.

İddiaya göre, Kırşehir Kervansaray Mahallesi’nde bulunan Kırşehir Belediyesi halk ekmek büfesinde görevli kişi ile bir vatandaş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesiyle vatandaş büfe çalışanını darp etti ve ardından halk ekmek büfesinin camlarını kırarak büfeyi adeta kullanılamaz hale getirdi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Ekmekte israfın önüne geçilebilmesi için her türlü önlemin alındığı Kırşehir'de henüz nedeni bilinmeyen tartışmada büfe çalışanın yaralandığı, Kırşehir Belediyesi'nin ise kamu malına zarar verildiği için kullanılamaz hale getirilen büfeden dolayı şahıstan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Bu arada Kırşehir'de 7,5 TL'den satılan ekmeğin Kırşehir Belediyesi'ne ait halk ekmek büfelerinde 2,75 TL'den satılmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirmeye devam ederken, günlük 70 bin ekmek üretim kapasitesine sahip Kırşehir Belediyesi fırınında talebe göre ekmek üretimini sürdürüyor.

Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı Ticari faaliyetlerin artırılmasına yönelik görüşler masaya yatırıldı

 Kırşehir’de çölyak hastaları için özel ekmek üretimi için de kolları sıvayan Kırşehir Belediyesi’nin bu hizmeti halkın takdirini kazanırken, bazı art niyetli kişilerin halk ekmek büfelerinde 2,75 liradan satışa sunulan ucuza ekmekleri alarak hayvanlarına götürdükleri iddia ediliyor.

Şehir kapasitesi göz önüne alınarak üretilen ekmeğin, çöpe gitmemesi için yoğun çaba sarfeden belediyenin bu uygulaması art niyetli kişilerce başka türlü kullanılmasına önlem alan yetkililer, bunun önüne geçmek için yeni bir karar alarak her bir vatandaşa en fazla 6 ekmek verilmesini kararlaştırdı.

 (HABER: FAHRETTİN TOKER)