31 Mart mahalli idareler seçiminde büyük bir oy farkıyla yeniden Kırşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Selahattin Ekicioğlu, yeni dönemi resmen başlattı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu başkanlığında CHP ve AK Parti belediye meclis üyeleri Kırşehir Ahi Evran Külliyesi ziyareti ve ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Saat 13.30'da Kırşehir Ahi Evran Külliyesi'ni ziyaret ederek Ahi Evran-ı Veli'nin türbesinde edilen duaların ardından Kırşehir Belediyesi önünde hatıra fotoğrafı çekinildi. AK Parti ve CHP Belediye Meclis Üyelerine CHP'nin il genel meclis üyeleri de eşlik etti. Daha sonra yeni dönemin ilk belediye meclis toplantısına geçildi.

"5 YIL BOYUNCA GÜZEL HİZMETLER GETİRECEĞİZ"

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yeni dönemin başlangıcında yaptığı açıklamada; "Demokrasinin gereği 5 yılda bir yerel yönetimler seçimlere girer. 2019 yılında bir seçim süreci yaşamıştık. Tekrar 2024 yılında da yeni bir sürece başladık. 5 yıl boyunca Kırşehir'i yönetecek belediye başkanlarıyla, belediye meclis üyeleriyle ve il genel meclis üyeleriyle ilimize hizmet edeceğiz. Burada ilk ziyaretimiz pirimiz olan Ahi Evran-ın kabrini ziyaret ederek başladık. Belediye binamızın önünde de bir anı fotoğrafı çekindik ve ardından Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi'nde ilk belediye meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Yasa gereği mazbatayı aldıktan sonra 5 gün içerisinde meclis toplantısının gerçekleştirilmesi zorunlu. Şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun. 5 yıl boyunca inşallah şehrimize belediye meclis üyelerimizle, il genel meclis üyelerimizle güzel hizmetler ederiz" dedi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)