23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kırşehir'de çeşitli etkinlikler ve büyük bir coşkuyla kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Cacabey Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlanan kutlamalar, Valilik, Belediye ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamlarının öğrenciler tarafından sembolik olarak temsil edilmesi ile devam etti.

İkizarası Kent Park alanında çeşitli etkinlikler düzenlendi ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi. Burada tamamlanan gösterilerin ve etkinliklerin ardından Kırşehir Beledyesi tarafından organize edilen Kırköy alanında 23 Nisan etkinliklerine geçildi.

Etkinlik saatine yakın Kırköy alanına araçlarıyla ulaşmak isteyen vatandaşlar yollarda kilometrelerce uzun kuyruk oluşturdu.

Kırşehir Belediyesi tarafından Kırköy'de çeşitli etkinliklerini gerçekleştirildiği 23 Nisan Şöleni düzenlendi. Çocuklara uçurtma, bayrak, balon dağıtımı gerçekleştirildi. Misafirlere lokma, pamuk şeker, pilav ikramı da yapıldı. Yoğun ilgi nedeniyle Kırköy'e araç girişi trafik ekipleri tarafından kapatıldı. Vatandaşlar bu kez araçlarını bırakıp yürüyerek Kırköy'e ulaştı. Burada Ustalar topluluğu davul zurna ziyafeti sunarak ziyaretçilere unutulmaz anlar yaşattı. Vatandaşlar halaylarla ve oyun havalarıyla ustalara eşlik ettiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kırşehir'de unutulmaz anlara sahne oldu. Çocuklar ve vatandaşlar doyasıya eğlendi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)