Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe büyük bir gururla ve coşkuyla kutladık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Kırşehir'de makamlara sembolik olarak çocuklar temsil ederek yapılmasını istedikleri çalışmaları sıraladılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle Valilik makamını H.Mete Buhara'dan devralan 6. sınıf öğrencisi Muhammed Berat Dönmez temsil ederken, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun koltuğunu ise 4. sınıf öğrencisi Esila Keskin devraldı.

Vali H. Mete Buhara, "Ülkemizin bugünü ve yarınları için çok çalışacağımıza, tüm engelleri hep birlikte aşacağımıza söz verdik" dedi.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Kadınlarımıza ve gençlerimize gereken değerin gösterilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Kırşehir'de Türkiye'nin en genç belediye meclis üyemizi seçerken, belediye meclis üyemizde bulunan kadınlarımızın sayısını da artırmış bulunmaktayız. Çocuklarımız için oyun alanlarının artırılmasını sağladık ve hala eksik olduğunu düşündüğümüz bölgelerde de oyun alanlarının yapımını hızlandırdık" dedi.

Kırşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu devralan Esila Keskin ise "Yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz. Biz çocuklar olarak şehrimizde oyun alanlarının artırılması, hayvan haklarının korunması için mecliste gerekli çalışmaların yapılması ve belediye çocuk meclisinde çocukların vermiş olduğu önergelerin bir an önce faaliyete geçirilmesi için çalışmaların hızlandırılmasını talep ediyorum. Ayrıca şehrimizde olmayan luna parkın yapılmasını da istiyoruz. Şehrimiz için yaptığınız ve bundan sonraki yapacağınız çalışmalarda da başarılar diliyorum" diye konuştu.

Başkan Ekicioğlu ise sembolik koltuğa oturan Esila Keskin'in talepleri karşısında, "Şehrimiz için söylediğiniz bütün talepleri hızlandırılmış bir şekilde yerine getiriyoruz. Hayvan haklarından Belediye Çocuk Meclisinde sunulan önergelere kadar tüm isteklere önem veriyor ve gerçekleştirilmesi için çalışmaları hızlandırdık" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)