Demirli halkından tam not alan Muhtar Adayı Köksal Bayram:

 "KÖYÜMÜZÜ ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ"

          Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimlerine saatler kala Kaman Demirli Köyü'nde muhtar adayı olarak çıkan Köksal Bayram, basın mensupları ile birlikte seçmenlerine köyün eksikliklerini, sorunlarını ve muhtar seçilmesi durumunda yapacağı hizmetleri anlattı.

         Seçim takviminin öncesinde kolları sıvayarak halka hizmet hakka hizmet düsturuyla Kaman Demirli Köyü'nü çiçek gibi yapma umuduyla çalışan, daha seçilmeden kurum ve bürokratlarla dirsek teması kurarak köye hizmet için gecesini gündüzüne katan Demirli Köyü Muhtar Adayı Köksal Bayram, “Henüz muhtarlık sıfatım yokken bu şekilde hizmet ediyorum, İnşallah Pazar günü halkımızın oylarıyla muhtar olursam köyümüzün mahrum bırakıldığı tüm hizmetlerine yeniden kavuşturacağıma söz veriyorum” dedi.

"SU DEPOSUNUN İÇERİSİNDEN KURBAĞA SESLERİ GELİYOR"

         Köyün su deposundan kurbağa sesleri geldiğini söyleyen Muhtar Adayı Bayram, "31 Mart mahalli idareler seçimlerine son bir gün kaldı. Köyümüzün eksikleri çok, vatandaşlarda bunun bilincinde. Köylülerimiz, vatandaşlarımızın talebi üzerine muhtar adayıyım. Daha muhtar olmadan yol yapım çalışmalarına başladık. Buna benzer işler yapmaya devam edeceğiz. Şu anda köyümüzün sağlıklı suya o kadar çok ihtiyacı var ki, evlerimize dağılan su deposunun içinden kurbağa sesleri geliyor ne yazık ki. Malumunuz Kaman Demirli Köyü kasaba iken köye dönüştü. Biz 10 haneli bir köy değiliz, 300 haneli bir köyden bahsediyoruz. Taleplerimiz, eksiklerimiz çok. Henüz muhtar değilim ve bu hizmetleri yapmak için tüm imkanlarımı seferler ediyorum. Tüm il ve ilçe yöneticilerimizle temasa geçerek köyümüzün eksiklerini yapmaya başladık. Ancak benim henüz bir sıfatım yok. Ama muhtar olduğumda köyümüzün eksiklerini daha rahat tespit etme yapma imkanım olacak. Biz bu zamana kadar ki yaptığımız tüm hizmetler şahsiydi. Muhtar olduktan sonra her şey daha güzel olacak. Mesela köyümüzde kolektör sistemimiz yok. Yapılması gereken bir köy konağımız var ve duruyor, hala yapılmadı. İçme suyu depomuz berbat halde komple değişmesi lazım. Bu yüzden halkımızın da desteğiyle muhtar seçilsem tüm eksiklerimizi tek tek çözeceğiz ve köyümü yaşanılır, sağlıklı ve modern bir köy yapacağız. Aslında havasıyla, suyuyla çok güzel bir köyüz ama nedense bakılmıyor. Son 10 yılda köye 1 metre yol yapılmadı. Çöp toplamak dışında hiçbir bakım yok. Allah izin verirse muhtar olup bütün hizmetleri köyümüze yönlendireceğiz" ifadelerini kullandı.

"ENKAZI DEVİR ALARAK BU KÖYÜ ÇİÇEK GİBİ YAPACAĞIZ"

         Köy muhtarlığını enkazı devralacağını söyleyen Demirli Köyü Muhtar Adayı Köksal Bayram, "Buradan Kırşehir ve Kaman yöneticilerine seslenmek istiyorum. Kaman Demirli köyünü unuttunuz herhalde. Bürokratlar bizim köyümüze uğramıyor, sadece seçimde geliyor söz verip gidiyorlar ve verdikleri sözleri unutuyorlar. Sözlere artık doyduk, biz söz istemiyoruz artık icraat istiyoruz. Bürokratların kim olduğu önemli değil biz burada her partiden gelen siyasileri ağırladık. 300 haneli köyümüz berbat ve atıl durumda. Biz destek bekliyoruz. Allah izin verirse muhtar olduğumuzda bir enkaz devir alacağız. Ama beş yılın sonunda bu köyü çiçek gibi yapacağız" diye konuştu. (HABER: FAHRETTİN TOKER)