Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, köy ziyaretleri sırasında karşılaştığı Taburoğlu Köyü'nde çobanlık yapan İlyas Aydemir'in sesiyle mest oldu.

Vali Buhara, son günlerde Kırşehir'in tarihi ve kültürel yerlerini, köylerini ziyaret ederek yapılabilecek çalışmaları not ederek kolları sıvadı.

Vali Buhara köy ziyaretleri sırasında merkeze bağlı Taburoğlu Köyü'nde 3 bin küçükbaş ve 6 adet kangal köpeği bulunan bir çoban ile karşılaştı. Çoban ile bir süre sohbet eden Vali Buhara, çobanın çok fazla türkü bildiğini ve seslendirmek istediğini söylemesi üzerine yanına oturarak türkülerini dinledi.

Çoban İlyas Aydemir "Ela gözlüm ben bu diyardan gidersem" türküsünü seslendirmeye başladı ve dünya 5 dakikalığına daha da güzelleşti. Vali H. Mete Buhara ise sosyal medya hesaplarından o anları paylaşması üzerine yüzlerce beğeni aldı.

Vali Buhara yaptığı paylaşımda, "Köy gezilerimiz sırasında işinin aşığı, koyunun kuzunun dilinden anlayan, gönül ehli çok güzel bir insanla tanıştık. Köy merasında 6 adet kangalıyla yaklaşık 3 bin küçükbaş sürüsünü otlatan İlyas Aydemir ile sohbet ettik, dertleştik. Bir de türkü okuyayım mı dedi. Biz de dinledik" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)