Matbatasını alarak dualarla görevine başlayan Başkan Ekicioğlu:

 "Kırşehir'den Türkiye'ye domine etkisi yarattık"

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Adalet Komisyonu Başkanı Ömer Dadal'dan mazbatasını alarak yoğun bir kalabalık eşliğinde geldiği Kırşehir Belediye Başkanlığı binası önünde çiçekle karşılandı, dualarla görevine başladı.

31 Mart Pazar günü gerçekleştirilen mahalli idareler seçiminde Kırşehir'de büyük bir oy alarak güven tazeleyerek yeniden Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediye binasına yoğun bir kalabalıkla gelerek dualarla ikinci bir 5 yıl hizmet mücadelesinin ilk adımını attı. 

Kırşehir halkının büykü desetğini alarak yeniden koltuğuna oturan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı açıklamada; "Seçim bitti, 3 gün sonrasında da mazbatamızı aldık. Kırşehir'e hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün partimizde demokrasinin kuralları o kadar güzel işliyor ki kazanan da yok kaybeden de yok. Sadece demokrasi kazanıyor. Bizlerde Kırşehir halkının teveccühü ile ikinci bir 5 yıl için yeniden belediye başkanı seçildik" dedi.

"CUMHURİYET TARİHİNDE BİR İLKİ YAŞADIK"

Alınan sonuçların cumhuriyet tarihinde bir ilk olduğunu söyleyen Başkan Ekicioğlu, "Cumhuriyet Halk Partisi tarihinde Orhan Baycan'dan sonra ilk kez üst üste ikinci kez Belediye Başkanlığını kazandık. Şehrimizde 14 mahallemiz var 7'sinin muhtarı değişmiş. Demekki demokrasi böyle birşey. Türkiye'de de büyük bir değişim oldu. Türkiye geneli Cumhuriyet Halk Partisi ilk defa yaklaşık 40 yılın sonunda 1. parti oldu. Bu süreçte genel başkanımızın da dediği gibi kimseyi kırmadan incitmeden yöneteceğiz. Şehirlerimiz için ülkemiz için bütün hizmetlerin en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz" diye konuştu.

"20 İL BELEDİYEMİZE ABİLİK YAPACAĞIZ"

5 yıllık belediyecilik tecrübelerini diğer belediyelere aktaracaklarını söyleyen Başkan Ekicioğlu, "Biz tecrübeli bir belediye başkanı olarak geldiğimiz nokta da bizim CHP’li 11 ilimize 9 il daha eklendi. Toplamda 20 il oldu. Onlara da abilik yapacağız. Özellikle 5 yıllık belediyecilik tecrübelerimizi aktaracağız. Hep birlikte ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Herkesin bildiği gibi Kırşehir'den demokrasiyi ihraç edeceğiz demiştik, hizmet ihraç edeceğiz dedik, insan hakları ve hukuk ihraç edeceğiz demiştik ve bu süreci de 5 yılın sonunda hedefimize ulaştık. Bizim bu hizmetlerimizin ülkenin dört bir tarafına domine etkisi yarattı ve çok güzel sonuçlar elde edildi" ifadelerini kullandı.

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı konuşmasını şöyle tamamladı:

"Bugün Nevşehir'e bakıldığında il ve ilçe bazında AK Parti'nin bir tane bile belediyesi kalmadı kasabaların dışında. Muhalif belediyelere geçti büyük bir çoğunluğu CHP'ye geçti. Bu şunu gösteriyor, demekki bölgemizde domine etkisi yaptığımız gerçeğini görüyoruz. Hizmet etmezsen, kafan başka yerlere çalışırsa, halk sandıkta size gereken cevabı veriyor. Bunun için bu demokrasi herkese lazım, hukuk herkese lazım. Kırşehir'den Türkiye'nin dört bir yanına demokrasi, hukuk ve hizmet ihracatını yaptığımız için mutluyuz." (HABER: FAHRETTİN TOKER)