Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes olsun kapsamında, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında Kırşehir Valiliğince oluşturulan 100. Yıl Cumhuriyet Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.

Boztepe kara yolu 3. kilometredeki alanda düzenlenen programa yoğun bir katılım sağlandı. Kalabalık topluluk tarafından 4 Bin adet fidan toprakla buluşturuldu. 
Programda fidanları çocuk, genç, yaşlı 7’den 77’ye herkesle birlikte toprakla buluşturan Vali H. Mete Buhara, “Cumhuriyetimizin Yüzüncü Yılı’nda nice ağaçlar diktik, bugün yine 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında fidanlar dikeceğiz. Kırşehir’in ağaçlandırma çalışmaları tüm Türkiye’ye örnek niteliği taşımaktadır. Ormanlarımızda birçok sayıda ve türde ağaç ve meyve ağaçları var. İlgili kurumlarımızca yürütülen ağaçlandırma çalışmaları artık görünür bir hâl aldı. Bizler de bu çalışmaları artırarak devam ettireceğiz. Bozkır Yeşeriyor mottosuyla yeni bir ağaçlandırma çalışmasına başlayacağız. Diktiğimiz fidanların geleceğe nefes olacağına inanıyor, herkesi fidan dikimine davet ediyorum. Valilik olarak başlatacağımız gönüllülük projesinin bir tanesi de çevre ile ilgili olacak. Çevre gönüllülerimiz, yıl boyunca belirlenen yerlere ağaç dikecekler. Bozkırı hep birlikte yeşerteceğiz. Milli Ağaçlandırma Seferberliğini başlatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kırşehir Orman İşletme Müdürü Alper Çimen de ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Konuşmaların ardından "Geleceğe Nefes, Cumhuriyet'e Nefes" temasıyla 100. Yıl Cumhuriyet Ormanı'na fidan dikildi. Fidan dikim programının ardından protokol ve gençlerinde katılımıyla doğa yürüyüşü düzenlendi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)