Kırşehir Eski Belediye Başkan Yardımcılarından Tuncay Polat, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek Kırşehir’de CHP Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Tuncay Polat’ın basın toplantısı bugün saat 15.00’te CHP İl Merkezi’nde gerçekleşti.

CHP İl Başkanlığı Binası önünde aday adaylığı açıklamasına CHP İl Başkanı İsa Şahin ve çok sayıda parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Kırşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıklayan Tuncay Polat, “Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılında 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz kurultayımızda partimizdeki değişimle birlikte ülkemizdeki değişiminde işaret fişeğini fırlattık. Ve bende bu değişimin bir neferi olarak şehrimizde de değişim için yola çıkıyorum. Ben Kırşehir’de doğdum, bu şehrin sokaklarında çocuk oldum, elimde salça ekmek top oynadım. Bağında bahçesinde kuş taşladım, koşturdum. Burada okudum, bir eğitimci olarak burada öğrencilerimi okuttum. Bir çiftçi olarak bu toprakları ektim, diktim, biçtim, işledim. Bu şehirde uzun yıllar esnaflık yaptım, elimden geldiğince iyi günde kötü günde herkesin yanında olmaya çalıştım.

Kırşehir'e olan sevdam ve bağlılığım beni bugünlere getirdi. Bu topraklarda, bu sokaklarda büyüdüm e her biri beni şekillendirdi. Cumhuriyetimizin 100. Yılında bu büyük mirası koruma ve geliştirme sorumluluğunu ben de üzerimde hissediyorum. Cumhuriyetimiz, bizlere eşitlik, eğitim ve demokratik bir ortam da büyüme şansı tanıdı. Beni de bu noktaya getiren en önemli etkenlerden biri Cumhuriyettir. Karaboğaz Köyünden doğup, Kırşehir’den Belediye Başkan aday adayı olabiliyorsam bu Cumhuriyet sayesindedir. Buradan hepinizin huzurunda sonsuzluğa uğurlayışımızın 85. Yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve özlemle anıyorum.

Sizlerin de bildiği gibi uzun yıllar şehrimizin güzide okullarında müdürlük yaptıktan sonra Kırşehir belediyesinde Kültür sosyal işler müdürlüğü, park bahçeler müdürlüğü ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Bu süre zarfında hep doğruluğun dürüstlüğün tarafını uttum. Her türlü yıldırma ve engellemelere rağmen hakkın, hukukun, emeğin, işçinin yanında durdum. Karşımdaki kim olursa olsun, makamı ne olursa olsun doğru bildiğimi söylemekten geri durmadım. Partimin bir temsilcisi olarak iyilik dürüstlük ve adalet ilkesinden ayrılmadan örnek insan, örnek Chp’li olmaya çalıştım.

Bunca yıldır oluşan tecrübe ve bilgi birikimimle, sokak sokak bildiğim, sorunlarını tespit ettiğim, yapılması gerekenlerle ilgili projelerini hazırladığım şehrimize, baba ocağım Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkanı olmak için huzurlarınızdayım. 31 Mart 2024 seçimlerinde Belediye başkanı olmak için siz değerli dostların da desteğiyle aday adaylığımı açıklıyorum.

Belediye başkan adayı olduğum takdirde, sizlerin desteğiyle bu seçimi kazanacağıma inancım tamdır.

Size de burada herkesin önünde söz veriyorum. Kırşehir belediye başkanlığına seçildiğim takdirde, partimi ve partimizin ideolojisi olan sosyal demokrasiyi en iyi şekilde temsil edeceğim.

 Ahbap-çavuş ilişkilerine girmeden görevde liyakat anlayışıyla çalışacağım.

 Yönetim kadrolarına hısım-akrabalarımı değil sosyal demokrasiye inanmış liyakat sahibi kişileri atayacağım.

Vefakâr-cefakâr partilimi ve vatandaşlarımızı ezdirmeyeceğim, güveni ve kurumsallığı, tekrar tesis edeceğim.

Yaşanabilir bir Kırşehir için, 3 kişiyle değil parti örgütüm ve halkımızla birlikte hareket edeceğim.

 Kültür ve kardeşlik kenti Kırşehir’imizi daha da ileriye taşımak için hiçbir kişisel çıkar gözetmeden 7 gün 24 saat hizmet anlayışıyla yılmadan yorulmadan çalışacağım.

Beni tüm mesai arkadaşlarım bilir. Üzerime aldığım her işte sadece elimi değil tüm gövdemi taşın altına koyar başarılı olmak için mücadelemi sonuna kadar yaparım. Tüm yapacaklarımızı burada ifade etmek olanaksız. Bütün vaatlerimizi, tek tek gezerek partililerimize ve halkımıza anlatacağımızdan emin olabilirsiniz. Ve diyorum ki, Değişim gelecek, gelecek değişecek” diye konuştu.

Tuncay Polat, 2019 Mahalli İdareler seçiminde CHP Belediye Başkanlığını Selahattin Ekicioğlu kazanmasının ardından Polat Belediye Başkan yardımcılığına getirilmişti.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)