DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmaları kapsamında Kırşehir'e gelerek Belediye Başkan Adayına destek için oy istedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim çalışmalarına Kırşehir'de devam etti.
Cacabey Camisi'nde cuma namazını kılan Babacan, daha sonra Cacabey Meydanı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkede 16 milyon emeklinin ekonomik sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Emeklilerin Türkiye'nin pek çok yerinde temel gıda ihtiyaçlarının temininde dahi büyük sıkıntıya düştüğünü öne süren Babacan, "Bugün Türkiye'de eğer emeklimizin oturduğu ev kendinin değilse kira ödüyorsa artık temel gıda ihtiyaçlarını da karşılayabilmesi mümkün değil. Daha önce bizim dönemde yaptığımız gibi TÜİK gerçek enflasyonu açıklıyor olsaydı ve emeklilerimiz de bu gerçek enflasyon oranında maaş zamlarını alabilselerdi bugün bu kadar büyük bir feryat olmayacaktı." diye konuştu.
Babacan, son seçimlerin ardından Merkez Bankasının faiz artışı kararları aldığına değinerek, dün de 9. kez artış yapıldığını belirtti.

ALINAN KARARLARA SARI KART GÖSTERDİ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bu seçimin genel seçim olmadığını, fakat bu seçimde alınacak her kararın iktidara bir ders verilmesi gerektiğini belirterek, yerel seçimlerde sarı kart göstererek genel seçimlerde de kırmızı kart göstereceklerini belirtti.
İktidar partisinde yıllardır ekonominin başında olduğunu söyleyen Babacan, o zamanlarda ekonomi gayet güzeldi, ne olduysa terk edilişlerin ardından oldu diyerek yanında taşıdığı sarı kartı iktidar partisine gösterdi. Babacan, daha sonra seçim otobüsüyle şehir turu atarak vatandaşları selamladı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)