CHP Kırşehir İl Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cacabey Meydanı'nda bulunan anıtına çelenk bıraktı.
Programa Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir İl Başkanı Baran Genç, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tekin, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Zengin ile partililer ve vatandaşlar katıldı.
Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması, CHP İl Başkanlığı çelenginin Atatürk Anıtı'na bırakılmasıyla başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.
Programda konuşma yapan CHP Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tekin, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği ulusal egemenlik ve çocuk bayramının 104. yılını hep birlikte kutluyoruz. 'Küçük hanımlar, küçük beyler' Atatürk'ün de sözüyle bugün sizin gününüz. Sizler bizim geleceğimizin parlayan birer yıldızısınız. Hepinizin gününü canı gönülden kutluyorum" dedi.
CHP İl Başkanı Baran Genç ise, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının üstün gayretleriyle 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu, milletin egemenliğinin kabul edildiği günün 104. yıl dönümünde atamızın huzurundayız. Ülkemizin içerisinde bulunduğu derin ekonomik buhran hepimizi etkilerken, bir taraftan da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu cumhuriyete dil uzatanlar şeriat sevdalıları, cemaatler hala halkı kin ve nefrete sürüklemeye devam ediyor. Cumhuriyetimize 100 yıllık esaret yakıştırması yapıyor ama kanun önünde hiç bir cezayla karşılaşmıyorlar. Belediye başkanlarımızın sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla hemşehrilerimizin çıkarcılar, menfaatciler, rant çeteleri tarafından halkımızın daha fazla kandırılmasına, dolandırılmasına müsade etmeyeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum" diye konuştu.
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise konuşmasında; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tek bir bayramdır. Bugün 104. yılını kutluyoruz. Atatürk osmanlı imparatorluğunun çöküşünden sonra cumhuriyetin ilanıyla birlikte şunu görmüştük; Atatürk kararlıydı, cesurdu, biz de ondan aldığımız bayrağı 31 Mart'ta kararlı ve cesur bir şekilde Türkiye'nin dört bir yanını kızarttık. Çünkü yerelden iktidara yürüyorduk. Bugün ülkemizde geldiğimiz noktada Atatürk nasıl tarihin akışını değiştirdiyse 31 Mart'ta da bütün Türkiye ve Kırşehir'de bunun önceliğini yaptıysa ne mutlu bize ki tarihin akışını hep birlikte değiştirdik. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı. 
Gerçekleşen program Atatürk anıtı önünde çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)