Beyazay Kırşehir Şube Başkanlığı 6 Şubat 2023'de 11 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin yıldönümü nedeniyle Cacabey Meydanı'nda bulunan deprem anıtı önünde bir etkinlik gerçekleştirdi.
Beyazay Kırşehir Başkanı Adnan Göçmen'in başkanlığında, yönetim ve üyelerinin de yer aldığı programda saat 14.50'de depremin 1. yılı nedeniyle Cacabey Meydanı'nda bulunan deprem anıtına çelenk bırakıldı. 
Başkan Adnan Göçmen deprem anıtının önünde gerçekleştirdiği açıklamada; "6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli 11 ili kapsayan asrın felaketi olarak hafızalarımıza kazınan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyor, yaralı olan vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Unutmadık, unutturmayacağız. Depremin olmasının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hala acılarımız ilk günkü gibi. Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'na da buradan çok teşekkür ederim. Deprem anıtını meydana yaparak güzel bir farkındalık oluşturdu. Bizlerde Beyazay Kırşehir Şubesi olarak dernek yönetimimiz ve özel bireylerimiz ile birlikte çelenk bırakarak burada dualarımızı ettik. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın" ifadelerini kullandı.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)