Vali H. Mete Buhara, ilimizdeki şehit ve gazi derneklerini ziyaret etti.

İlk olarak Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Kırşehir Şubesi’ni ziyaret eden Vali H, Mete Buhara, Dernek Başkanı Bahattin Kaya’dan faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Ardından, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğine geçen Vali Buhara, TEMAD Kırşehir Şubesi Başkanı Ali Osman Özkaya ve dernek üyeleri ile görüştü.

Vali H. Mete Buhara, Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği’ni ziyaretinde göreve yeni seçilen Dernek Başkanı Yunus Erdoğdu’ya hayırlı olsun dileklerini ileterek şehit yakınları ile sohbet etti.

Vali Buhara, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Kemal Parlak ve derneğe üye muharip gazilerimizden dernek faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı.

Son olarak Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Vali Buhara, şehit yakınlarımızla bir araya geldi. Ziyaret, Dernek Başkanı Mutlu Kılıçarslan’ın dernek projeleri hakkında bilgi vermesi ile devam etti.

Ziyaretlerinde şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir araya gelen Vali H. Mete Buhara, “Devletimiz her daim şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanındadır. Bu vesileyle, şehitlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, gazilerimize de minnetlerimizi sunuyoruz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

Uyuşturucu operasyonunda 7 şüpheli tutuklandı Uyuşturucu operasyonunda 7 şüpheli tutuklandı