“Şehrimizi güzelleştirmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz” “Şehrimizi güzelleştirmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz”

Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, 2024 yılına saatler kala yeni yıl kutlama mesajı yayınladı.
Vali Buhara, yayınladığı mesajında; "Ülkemiz ve ilimiz için güzel gelişmelerin yaşanacağına inandığım yeni bir yılı daha Kırşehirli hemşehrimizle birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyorum.
Geçmişin muhasebesini yaparak gelecek yılın yeni hedefleri ile birlikte büyük bir gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılınının ardından yeni bir yıla, 2024 yılına adım atıyoruz.
2024 yılında; ilimizin sahip olduğu bütün imkanları kullanarak, ortak bir iradeyle gerçekleştireceğimiz çalışmalarla, Kırşehir’in her yönüyle kalkınması ve modern bir kent haline gelmesi için gayretimizi sürdüreceğiz.
Birlik ve beraberlik içerisinde, bütün paydaşlarımızla beraber, daha güzel bir Kırşehir için, ilimizin huzuru ve refahı için yatırım ve hizmet üretmeye devam edeceğiz.
2023 yılında Milletçe yüzyılın felaketi olarak nitelendirdiğimiz deprem afeti sonucunda 48 binden fazla insanımız hayatını kaybetmiş, yarım milyondan fazla bina hasar görmüş, iletişim ve enerji alt yapısı zarar görmüş ve önemli maddi kayıplar oluşmuştur. Temennimiz, dünyanın hiçbir yerinde bir daha böyle büyük felaketlerin yaşanmamasıdır. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.
Vatanımızın birliği ve dirliği için, vatan ve bayrak için şehit düşen kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum.
Yine bütün dünyanın gözleri önünde Filistinli kardeşlerimize karşı işlenen insanlık suçunun bir an önce son bulmasını diliyorum.
Dostluk, kardeşlik ve dayanışmamızın daim olması, ülkemizin refahı ve huzuru için hayırlara vesile olması,  sağlık, barış, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirmesi dileklerimle 2024 yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Fahrettin Toker