Akademik çalışmalarıyla göz dolduran Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, bilim ve teknoloji alanında da aktivitelerini sürdürüyor.

Bayram Bilge Tokel, Aşık Veysel’i  anma programına katıldı Bayram Bilge Tokel, Aşık Veysel’i anma programına katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi gerçekleştirdiği çalışmaları tanıtmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Antalya Bilim Festivaline (BİLİMFEST) katıldı.

19-22 Ekim tarihleri arasında Antalya Kepez’de gerçekleşen festivale; Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Dr. Celal Sami Tüfekçi, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım başta olmak üzere Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş ve Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Rektör Danışmanı Ekrem Öztürk, Pilot Tarım Projelerinden sorumlu Öğr. Gör. Veysel Gül, Öğr. Gör. Ayşe Başpınar ve Öğr. Gör. Ebru Şirin ile Bütünleşik Kalite Yönetim Sisteminden sorumlu Arş. Gör. Fatma Cahide Özçelik katıldı.

Yoğun katılımlı gerçekleşen Antalya BİLİMFEST’de her yaşa hitap eden yüzlerce bilimsel atölyeler, bilim gösterileri ve yeni teknolojik ürünler sergileniyor.

Başta üniversiteler ile teknokentlerin yoğun talep gösterdiği festivalde aynı zamanda yerli ve milli teknoloji ürünleri de tanıtılıyor.

Yerli ve milli teknoloji üreten kurumlardan biri olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi de BİLİMFEST’de, başta Pilot Projeleri ve Bütünleşik Kalite Yönetim Sistemi olmak üzere Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin diğer projeleri ve çalışmaları da tanıtıldı.

Ziyaretçilerin yoğun talep gösterdiği standımızda; eğitim öğretim alanında yapılan çalışmaların yanı sıra ülkemizin ve bölgenin ihtiyaçlarına yön veren projeler de anlatıldı. (HABER MERKEZİ)