Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR), 2023 yılı araştırmasını 06 Şubat depreminden etkilenen 11 il dışındaki 70 ilde üniversitelerde öğrenim gören 40 bin öğrenciden elde etti. Öğrencilerin birçok farklı alandaki memnuniyetlerini belirlendiği sonuçlara göre Kırşehir, Öğrenci Dostu Şehirler arasında 23.sırada kendine yer bularak gençlerin tercih ettiği şehirler arasında yer aldı.

Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi

2022 Yılında 26.sırada Olan İlimiz Bu Yıl Üç Basamak Yükseldi

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’nın bir parçası olan araştırma; 6 Şubat Depremlerinin etkilediği 11 il dışındaki 70 ilde öğrenim gören 40 bin öğrenciden toplandı. Yapılan araştırmanın sonucunda; öğrencilerin yaşamaktan en mutlu olduğu şehirler arasında Kırşehir bir önceki yıl 26. iken bu yıl 23.oldu. Ortalama 77 puanla ‘’B’’ düzeyinde yer alan ilimiz de öğrencilerin yaşamaktan memnuniyet duyduğu verilere yansıdı. ÜNİAR, şehirden memnuniyet, şehirde kendini güvende hissetme, ulaşım imkânları, eğlence, spor, esnafla ilişkiler, öğrencilere karşı halkın tutumu, gezi, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinlikler gibi konularda öğrencilerin beklentilerini ölçüyor. Sonuçların Kırşehir ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi açısından olumlu olduğunu söyleyen Rektör Karahocagil’de hedeflerinin Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Sistemi, kalite ve öğrenci odaklı anlayışla daha üst basamaklara tırmanmak olduğunu söyledi. (HABER MERKEZİ)