Sahamızda oynadığımız Beyoğluspor maçında ağır bir yenilgi ile ayrıldık: 0-4

Bizim üç puan alıp, rakiplerimizin yenilgisini beklerken, tam tersi oldu, biz mağlup olduk, rakipler hep puan aldı.

Beyoğlu takımı sahamızda izlediğim en iyi takım bence. Nasıl zirveye oynayamıyorlar çok garip. Adamlar maç boyu bize topu göstermediler. Gözü kapalı top oynadılar ve bizim adımıza üzücü ama, bu sezon ilk kez uyumadan maç izledik Beyoğlu sayesinde.

1-0’dan sonra bir-iki pozisyon bulduk ama sonuçta antrenman maçı gibi bir maç oldu. Sahada sadece Beyoğlu vardı.

Bir umutla Ankara Demirspor maçına odaklandık. Acaba dedik, ama olmadı!

90+’da yediğimiz golle bu maçtan da boynu bükük ayrıldık ve umutlarımız gerçekten mucizelere kaldı.

Bu hafta sonu Bursaspor’la oynayacağımız; kolay gibi görünen bu maç bile riskli. Birincisi biz kendimize olan güvenimizi kaybettik. İkincisi Bursaspor’da son haftalarda skor adına bir toparlanma var. Onların da küme düşmesi kesinleşti gibi.

Beyoğlu maçında taraftar ikinci yarıda ısrarla Eser Koçak’ı oyuna istedi. Ama hoca bunu hiç dikkate almadı. Nasıl aramazsın Ahmet Duman hocayı. Hiç kırmazdı seyirciyi, Eser’i hemen oluna alırdı. Bana sorarsanız bu konuda hocanın bir doğru. Bir yanlışı var.  Doğru olanı seyirci istiyor diye Eser’i oyuna almayışı. Yanlış olanı ise ikinci yarıya kendisi Eser’i oyuna alarak başlamalıydı.

Aldığımız duyumlara göre, hoca ile yollar ayrılmış. Zaten getirilmesi yanlıştı. Kim getirdi ise. Yönetim mi gönderdi, kendisi mi bıraktı bilmiyorum ama zaten getirilmesi büyük bir yanlıştı.

Bu aşamadan sonra kendi aramızdan Kırşehirli bir hocamızla yola devam edilmeli.

Şimdi yapılacak tek iş var. Gerçi geç kalınmış durum ama, zararın neresinde dönülse kardır. Artık menajere bağımlılıktan vazgeçilmeli, alacağımız futbolcuları biz belirlemeliyiz.

Ligte kalalım, ya da 3. Lig’e düşelim tek yapılacak iş gelecek sezonun hazırlığına şimdiden başlanmalı.

Bizim oynadığımız Beyoğlu maçını Adana’dan bir spor adamı izledi. Ne adına mı ve ne için?

Adam futbolcu izlemeye gelmiş. Çok basit olan bu olayı biz bir türlü kavrayamadık. Futbolcu izlenip alınır, menajer tavsiye ile değil.

Dört sene önce Mustafa Kaya ile, iki yıldır da bir polis menajerden alıyoruz futbolcularımızı. Sonuç ortada. Dört ene önceki futbolcular belki iyi ide. Play-off oynandı filan. Ama orada da ne yazık ki başka dümenler var. Artık akıllanalım ve biran önce futbolcu izlemeye başlayalım. Aksi halde bizi hep zor günler bekler. Bir de altyapıya gerçekten önem verilmeli ve oradan kendi cevherlerimizi değerlendirmeliyiz.

Beyoğlu’ndan şu üç oyuncuya dikkat. İzlenmeli.

4 numara Batuhan Yılmaz, 25 yaşında

11 numara Berk Ali Yılmaz, 24 yaşında.

9 numara Embiya Ayyıldız, 24 yayında

Sonuç olarak suçlu aramanın bir anlamı yok.

Bu saatten sonra bize bir şey kazandırmaz. Dediğim gibi gelecek sezona şimdiden odaklanmalıyız.