CHP’den ikinci kez aday gösterilen Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir’e hizmet etmek için yola çıkan tüm siyasi partilerin Belediye Başkan aday olanlar ile aday adayı olacaklara başarılar diledi.

KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü

2019 yılında ilk dönem “Umudu beraber ekeceğiz” sözüyle çıktığı bu yolda Kırşehir halkına en güzel hizmetleri getirdiklerini belirten Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Önümüzdeki dönem için de ‘Umut Yeniden…’ diyerek güzel yarınlara hep birlikte ulaşalım” çağrısında bulundu.

Kırşehir’de önemli bir değişim gerçekleştirdiklerini ve yapılamaz denilenleri hayata geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Selahattin Ekicioğlu, partisi CHP’den ikinci kez aday gösterilmesinin ardından yaptığı ilk açıklamada şunları ifade etti:

“Sevgili hemşehrilerim, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, “Umudu beraber ekeceğiz” diyerek çıktığımız yolda sizlerin de desteğinizle Kırşehir’de bir değişim gerçekleştirdik ve yapılamaz denilenleri hayata geçirdik. 5 yıllık süre içerisinde neler yaptığımızı Kırşehir halkı çok iyi biliyor.

“Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yeniden Kırşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildim. Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday olanlara ve aday olacaklara da başarılar diliyorum. Kırşehir’de diğer siyasi patilerin Belediye Başkan Adaylarının da belirlenmesiyle siyasi çalışmalar kuşkusuz hız kazanacaktır. Dileğimiz, Kırşehir’in sosyal ve kültürel dokusuna ve siyasi tarihine yaraşır bir seçim kampanyası döneminin yaşanmasıdır. Bu seçim sürecinde demokrasiye ve şehrimize yakışır bir seçim çalışması yapmak için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor.

“Çevreye duyarlı, görüntü ve ses kirliliğinden uzak, israf yapmadan, bel altı vuruşlara tenezzül etmeden siyaset etiğinin hayata geçirilmesi her şeyden önce siz değerli hemşehrilerimizin beklentisidir. “Çamur at izi kalsın” mantığıyla yapılan çalışmalarda, o çamurun öncelikle atanların ellerine bulaştığının bilinmesi gerekir. Henüz adayların bile resmen açıklanmadığı bir ortamda trol hesapların kendilerince adaylar belirleyip siyasete yön vermeye çalışmalarına her şeyden önce Kırşehir halkı gereken cevabı zamanı geldiğinde yine verecektir. Bu tür siyaset dışı etik olmayan davranışları bırakıp, aday olan tüm arkadaşlarımızla birlikte Kırşehir’imiz ve ülkemiz için hep birlikte el ele kol kola çalışarak; cadde cadde, sokak sokak, mahalle mahalle gezip halkımızla kucaklaşarak güzellikleri hep birlikte yaşayalım ve yaşatalım. Şehrimizin ve ülkemizin güzel günlerini birlikte kuralım.

“Sevgili hemşehrilerim,

“Yaşanılır bir şehir ve ülke özlemi içerisinde olduğunuzu biliyorum. Sokaklarıyla, parklarıyla yollarıyla, trafiğiyle, kültür-sanat alanlarıyla ve spor tesisleriyle yaşanabilir kentler; laik bilimsel bir eğitimin, özerk demokratik üniversitelerin, adaletin, hukukun ve demokrasinin üstün kılındığı bir gelecek ve Türkiye istiyorsunuz. Bunun yolunun da önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinden geçtiğini biliyoruz. Bizim, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle birlikte karar alıp birlikte uygulayacağımız projelerimiz olacak. Ve Kırşehir’in geleceğine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikle yön vereceğiz. Geleceğimizi birlikte kurmak, yaşanabilir bir kent ve ülke yaratmak için yine hep birlikte olacağız. Unutmayalım ki umudu olmayanlar geleceği kurgulayamazlar. Gelin ilk dönem “Umudu beraber ekeceğiz” sözüyle çıktığımız bu yolda önümüzdeki dönem için de “Umut Yeniden…” diyerek güzel yarınlara hep birlikte ulaşalım. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” (HABER: FAHRETTİN TOKER)