TÜRKİYE Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı'nın ilk yüz yüze eğitimi tamamlandı.

TFF'nin Riva'da bulunan Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirilen programın son gününde Kadın A Millî Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası bir sunum yaptı. Kıragası, iletişim alanındaki akademik çalışmalardan örnekler verdi, marka ve iletişim konusuna değindi; ayrıca kendi iletişim felsefesini anlattı. Bu arada teknik direktör Bülent Korkmaz da programı ziyaret etti ve aday antrenörlerle sohbet etti.

Eğitimin ikinci gününün konuğu Manisa Futbol Kulübü Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Namet Ateş'di. Ateş, genç oyuncularla iletişim ve A Takıma geçiş süreci başlığında gruplarla vaka analizlerini de içeren bir eğitim gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarını TFF Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Aztopal ile TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yaptığı programın ilk gününde A Millî Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella söyleşiye katıldı.

Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, iletişim temalı modülün sonra ermesinin ardından yaptığı değerlendirmede antrenör eğitiminde belirledikleri felsefeye ve hedeflere tam anlamıyla uyan başarılı bir eğitim gerçekleştirdiklerini söyledi. Çetin, aday antrenörlerin eğitimin her anında aktif şekilde programın içinde yer almasının zenginlik sağladığını ifade etti.

U11 Ligi’nde yeni sezon başlıyor U11 Ligi’nde yeni sezon başlıyor

6 yüz yüze eğitim modülü ve online eğitimlerden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı 2025 yılında sona erecek. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin'in yönettiği programda Antrenör Eğitim Programları Müdürü Emrah Aykurt, TFF Kulüp Akademileri Elit Oyuncu Gelişim Müdürü Fatih Serkan Albayrak, TFF Grassroots Müdürü Nur Mustafa Gülen, antrenör eğitimcileri Serhat Sütlü ile Osman Üstünel ve Serkan Emre Sefa eğitimci olarak görev yapıyor. Programa 24 aday antrenör katılıyor.

(HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü