Kırşehir Milli Eğitim’de bilgi ve istişare toplantısı yapıldı Kırşehir Milli Eğitim’de bilgi ve istişare toplantısı yapıldı

Eğitim Bir Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Fatih Mehmet Yavuz,

 “Kararlılığımızı yineledik, şiddete karşı eylem takvimimizi yeniledik”

Eğitim Bir Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, eğitimciye şiddete karşı sonuç alıcı, caydırıcı ve cezalandırıcı mahiyette bir yasal düzenleme için iş bırakma eylemi, kitlesel basın açıklamaları ve imza kampanyasını hayata geçirdiklerini açıkladı.

Dün saat 11.30’da Ankara’daki TBMM Çankaya Kapısı önünde eğitimcilere yapılan şiddete karşı tepkilerini bir basın açıklaması ile yaptıklarını belirten Eğitim Bir Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, bugün de bir gün iş bırakma  eylemi yaptıklarını açıkladı.

Bugün saat 11.00’de Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de eğitim emekçileriyle birlikte saat 11.00’de Cacabey Meydanı’nda bir basın açıklama yapacaklarını ifade etti.

Başkan Fatih Mehmet Yavuz, 10-17 Mayıs tarihlerinde arasında da İmza Kampanyası gerçekleştireceklerini belirterek tüm eğitim emekçilerini kampanyaya katılmaya davet etti. (HABER: FAHRETTİN TOKER)