Türkiye havacılık alanındaki yatırımlarının meyvesini topluyor Türkiye havacılık alanındaki yatırımlarının meyvesini topluyor

  Türk Ocağı Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan, 14 Mart Tıp Bayramı ve Sağlık Haftası nedeniyle bir açıklama yanarak tüm sağlık çalışanlarının haftasını kutladı.

                Başkan Doğan, sağlık çalışanları hem maddi, hem de manevi olarak zor koşullarda çalışarak insanlara en iyi sağlık hizmetini verdiklerini belirten Başkan Doğan, yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“14 Mart tarihi, 14 Mart 1827 Yılında II. Mahmut zamanında ‘Tıbhane-i Amire ve Cerrahanei Amire’ Tıp okulunun açılmasına dayanır. Bu olay Türk Tıbbı içi modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

“Tıp Bayramı ilk kez 1919 yılında İstanbul’ un işgaline karşı bir tepki bir protesto eylemi olarak tıp öğrencileri tarafından kutlanılmıştır. Artık geleneksel olarak  14 Mart Haftası Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır.

                “Sağlık bir canlının sahip olabileceği en büyük varlıktır. Sağlık yerinde olmadığı müddetçe hiçbir şey anlamlı ve keyifli değildir. Bu durumda da en büyük görev başta hekimler olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir. Şüphesiz tüm sağlık çalışanlarımız elinden gelen çabayı göstermektedir. Bunun en güzel örneğini pandemi döneminde yaşadık ve gördük.

                “Günümüzde sağlık çalışanları hem maddi hem de manevi olarak zor koşullarda çalışmaktalar. Ancak hiçbir taviz vermeden tüm gayretleriyle işlerine sarılıp görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler.  Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak tüm sağlık çalışanlarını 14 Mart Tıp Bayramı’nı bir kez daha canı gönülden kutlar çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

“Ne Mutlu Türküm Diyene!..” (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)