4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Trafik Haftası kapsamında, Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü'nde çocuklara yönelik trafik eğitimi programı düzenlendi.

Düzenlenen programa Vali H.Mete Buhara, İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Erdoğan Kartal ile birlikte öğrenciler ve öğretmenleri katıldı.

Çocuklara yönelik düzenlenen programda trafikte kontrollü yaya geçidi, trafik işaretlerinin önemi, ve trafik ışıkları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Belediye’nin ücretsiz fide dağıtması satıcıları etkiledi Belediye’nin ücretsiz fide dağıtması satıcıları etkiledi

İl Emniyet Müdürlüğü bahçesine kurulan eğitim alanında çocuklar sırayla araçlara binerek polislerin dur-geç işaretleriyle trafik eğitimi bilgisi öğrendi. Çocuklar trafik kuralları eğitiminin ardından  Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekibine ait Narkotik köpeği 'Çine'ye de yoğun ilgi gösterdi.

Program hakkında açıklamalarda bulunan Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, "Trafik Haftası vesilesiyle burada çocuklarımızla beraberiz. Bilindiği üzere trafik artık hayatımızın bir gerçeği. Bu trafik kurallarının da çok erken yaşlarda çocuklarımıza öğretmek ve evimizde olan saygıyı burada da göstermek için programı icra ediyoruz. Çocuklarımız da bizlerde çok mutluyuz. Ağaç yaşken eğilir. Dolayısıyla çok erken yaşlarda belki anaokulu dönemi çocuklarımıza trafik kurallarını öğretmemiz ve bir farkındalık oluşturmamız gerekiyor. Programda emeği geçen İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız olmak üzere ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzdeki öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah kazasız belasız günler diliyorum" ifadelerini kullandı.

Düzenlenen trafik haftası programının ardından çocuklara yemek ikramının ardından mısır eşliğinde trafik konulu sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

Editör: Cemre Bayram