Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, “Vatan kalesinden cennete uçanlar” projesi kapsamında 193 şehidin isminin asılı olduğu ağaca Çanakkale, Sarıkamış, Balkan Savaşı, Filistin Cephesi, Irak Cephesi ve Azerbaycan'da şehit olan Bin 310  Kırşehirli şehitlerin isminin yazılı olduğu künyeyi de ekleyerek ağaca astı.

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği tarafından hazırlanan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından desteklenen “Vatan kalesinden cennete uçanlar” projesi kapsamında Kırşehirli bin 310 şehidin isimlerinin yaşatılması için çalışma başlatıldı.

Bu kapsamda Kent Park'ta hazırlanan ağaca Çanakkale, Sarıkamış, Balkan Savaşı, Filistin Cephesi, Irak Cephesi ve Azerbaycan'da şehit olan Bin 310  Kırşehirli şehitlerin isminin yazılı olduğu künye ağaca asıldı. Böylelikle Şehitlerin isimleri ağaçlarda yaşatılacak.

Emlak Vergisi 1. taksit  ödemeleri devam ediyor Emlak Vergisi 1. taksit ödemeleri devam ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, "2021 yılında İçişleri Bakanlığı'nın desteklemiş olduğu ‘Vatan kalesinden cennete uçanlar’ projesi kapsamında şehrimizde şehitler ağacı oluşturmuştuk. O dönemde 193 şehidimizin künyelerinin isimlerinin yazılmış bir şekilde ağacımıza asmıştık. Bu zaman zarfında künyelerimizin tahriş olmasından dolayı şuanda  Çanakkale, Sarıkamış, Balkan Savaşı, Filistin Cephesi, Irak Cephesi ve Azerbaycan'da şehit olan Bin 310 kahramanımızın isimlerini ağacımıza astık. Şehitlerimizin isimlerinin bulunduğu künyeleri şehitler ağacına asarak isimlerini daima yaşatmak istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Çanakkale, Sarıkamış, Balkan Savaşı, Filistin Cephesi, Irak Cephesi ve Azerbaycan'da şehit olan Bin 310  Kırşehirli şehitlerin isminin yazılı olduğu künyeler şehitler ağacına asıldı. (HABER: FAHRETTİN TOKER)