Türkiye'nin Otomobili TOGG'un teslimatları devam eden T10X modeli Bursa'da yoğun ilgi görmeye devam ediyor.

Kızkalesi'nde bayram tatilinde konaklama mekanları tam kapasite doluluğa ulaştı Kızkalesi'nde bayram tatilinde konaklama mekanları tam kapasite doluluğa ulaştı

Habere göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bursa'da askere uğurlandığı sırada 20 yaşındaki asker Kadir Bacak'ın isteğini yerine getirerek Kapadokya rengi Togg otomobiliyle konvoyu yönetti. İnegöl.

Türkiye'nin Otomobili TOGG'un teslimatları devam eden T10X modeli Bursa'da yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İnegöl'de düzenlediği Gençlik Merkezi'nin açılışında Bursa'dan Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve milletvekili adayı Mustafa Varank ilginç bir taleple karşılaştı. Aslen Kahramanmaraşlı olan ve İnegöl'de yaşayan Kadir Bacak, askere uğurlama töreninde Bakan Varank'tan TOGG'u kullanmasını istedi. Askerin talebini reddetmek istemeyen Bakan Varank, arabayı sağlama sözü verdi.

Bakan Varank'ın talimatıyla Kapadokya renkli TOGG, 5 Mayıs'ta İnegöl'e geldi. T10X'in direksiyonunda Türk bayrağı ve asker eşarbı bulunan Kadir Bacak sürücü koltuğuna oturdu. Kadir Bacak'ın İnegöl gezisinde kendisine akrabaları ve arkadaşları eşlik etti.

"TOGG'DAN TALEP ETTİK, BAKANIMIZ BİZİ GERİ ÇEVİRMEDİ"

İnegöl Belediyesi önüne de gelen T10X, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Askerliğini Tokat'ta yapacak olan Kadir Bacak, "Bursa Gençlik Merkezi'nin açılışında Sayın Bakanımızdan TOGG talebinde bulunduk, bizi geri çevirmedi" dedi. Bacak, destek ve katkılarından dolayı İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a da teşekkür etti.

Ayrıca Kasım ayında TOGG'un resmi sosyal medya hesaplarında renk anketi yapıldı. Kapadokya ankette açık ara birinci sırada yer aldı. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez