Ticaret Bakanlığından tatil rezervasyonu yaptıracak vatandaşlara uyarı Ticaret Bakanlığından tatil rezervasyonu yaptıracak vatandaşlara uyarı

Türk Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şubesi Başkanı İsmet Yapıcı, Pazar günü başlayacak Kurban Bayramı öncesi gazetemize bir açıklama yaptı.

Bu yıl kurban derilerinin satışı için ihaleye çıktıklarını, ancak Türkiye genelinde hiç taliplinin çıkmadığını belirten Başkan İsmet Yapıcı, “Biz deri ihalesine kimsenin çıkmaması üzerine Kırşehir’de yerel bir esnafla Sadece sığır derisi için anlaştık. Koyun ve keçi derisine bir fiyat veren olmadığı gibi alan da yok. Geçen yıl sığır derisinin adet fiyatı 270 lira idi, biz bu yıl yüksek enflasyona rağmen sadece 220 liraya satabildik” dedi.

Deri fiyatlarındaki talepsizliği ve düşük fiyatı değerlendiren Başkan Yapıcı “Deri konfeksiyon revaçta olmadığı ve de Çin’den çok ucuz deri geldiğinden iç piyasadan talep gelmiyor” diye konuştu.

Kırşehir’de sığır kurban derilerini Türk Hava Kurumu’na vermek isteyenlerin 0386 213 32 85 veya 0545 247 11 64 nolu telefonlardan kendilerine ulaşabileceklerini de belirten Başkan Yapıcı, ayrıca THK Kırşehir Şubesi’nin bulunduğu Kapıcı Camii önündeki irtibat masasına bildirmelerini ya da sığır derilerini bırakabileceklerini ifade etti.

Başkan Yapıcı, bütün Kırşehirli hemşehrilerinin Kurban Bayramı’nı da kutlayarak, sağlık ve mutluluk dolu nice bayramlar diledi. 

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ